Kategorie

Slevy

Vinařství La Torre del Nano

Rodinné vinařství La Torre del Nano najdeme v známém vinařském městečku Offida na jihu regionu Marché ve střední Itálii. Historie vinařství je poměrně krátká, formálně bylo založeno v roce 2015, ale historie pěstování vína je mnohem delší. V současné době vinařství La Torre del Nano obhospodařuje 12 hektarů půdy s vinicemi, olivovými háji i zemědělskou půdou. Všechna půda je obdělávána v organickém režimu. Na vinicích najdeme typické odrůdy střední Itílie: Montepulciano a Sangiovese v modrých odrůdách a Passerina a Pecorino v bílých odrůdách.

Rodinné vinařství La Torre del Nano najdeme v městečku Offida, které dalo jméno známé vinařské oblasti na jihu regionu Marché (střední Itálie). Historie vinařství je poměrně krátká, bylo formálně založeno v roce 2015, ale nezačali z ničeho na ‘zelené louce’. Vinice patřily rodině Seghetti po řadu generací, ale vypěstované hrozny prodávali k dalšímu zpracování jiným vinařům. Hlavou a motorem vinařství je Massimo Seghetti, který se rozhodl vyrábět ze svých hroznů vlastní vína. Dodnes je ve vinařství, především v práci na vinicích, aktivní i jeho otec Gaetano. V roce 2015 dokončili sklepní hospodářství a začali se zpracováním první úrody hroznů. Od samého začátku je produkce založena na organických principech, ale ve sklepě jsou použity nejmodernější technologie.


Vinařství La Torre del Nano obhospodařuje zhruba 12 hektarů půdy rozdělené mezi vinice, olivové háje a pole pro pěstování zemědělských plodin. Všechna půda se nachází v mírně zvlněné krajině v těsné blízkosti městečka Offida. Na vinicích pěstují typické odrůdy střední Itálie: modré odrůdy Montepulciano a Sangiovese a bílé odrůdy Passerina a Pecorino. Přivezli jsme pro Vás všechna tři vína z produkce vinařství: červené Monsignore, Rosso Piceno DOC Superiore cuvee odrůd Montepulciano (většinové) a Sangiovese a dvě odrůdová bílá Conte Tinelli, Falerio Pecorino DOC a Donna Paolina, Marche IGT Passerina. Věřím, že organická vína z typických odrůd střední Itálie budou pro Vás zajímavým zpestřením naší nabídky!

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek
Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne