Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Donnapaolina 2021, Marche IGT Passerina

Donnapaolina 2021, Marche IGT Passerina

L622

Nový produkt

Víno Passerina "Donnapaolina" se představuje elegantním květinovým a ovocným aroma, na patře čerstvé víno s chuté citrusového ovoce a kořenitými tóny. Víno Passerina je výtečné jako aperitiv k lehkým úpravám bílého masa nebo ke krémovým a  čerstvým sýrům.   

Více informací

280 Kč s DPH

-5%

 295 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 274 Kč Až do 62 Kč
6 266 Kč Až do 177 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionMarché
Barvaslámově žlutá se zelenavými záblesky
Vůněintenzivní kombinace ovocných a květinových vůní, ve které převládají vůně zralých broskví a meruněk s minerální linkou
Chuťvíno má středně plné tělo, cítíme intenzivní čerstvou a harmonickou chuť, na patře je víno šťavnaté, v ovocných chutích převládají citrusy a kořenité tóny, pěkná kyselinka, víno má na patře středně dlouhé trvání
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaPasserina
Ročník2021
Alkohol12.5 %
Archivace2 - 4 roky
PříležitostGastronomie
Jídlovýtečné k lehkým úpravám bílého masa nebo ke krémovým a čerstvým vyzrálým sýrům, také vhodné jako aperitiv

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v okolí města Offida, mírné svahy převážně s jižní a jihozápadní expozicí v nadmořské výšce asi 200 m.n.m.; půda je převážně jílovito-hlinitá. Počet hlav na hektar: asi 5000, uspořádání "Guyot".

Výroba

Na začátku červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr - pouze v ranních hodinách kvůli zachování charakteristického  aroma - s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl koncem září. Po odstopkování a podrcení hroznů byly hrozny jemně lisovány. Fermentace při kontrolované teplotě 13,5C po dobu 15 dnů a následné zrání po dobu 5 měsíců proběhly v nerezovém tanku. Po 1 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Passerina je stará tradiční odrůda pocházející z oblasti Marché. Často bývá zaměňována za odrůdy Bombno Bianco a Trebbiano Toscana. V současnosti je nejvíce výsadby v regionu Marché, v oblasti Piceno, a dále v menší míře v regionech Abruzzo, Lazio a Emilia-Romagna.

Odrůda Passerina dává střední až velké hrozny složené z malých bobulí. Slupka bobulí je poměrně silná a vyzrálé bobule získávají zlatou barvu. Vyzrálé bobule mívají vysoký obsah cukru a kyselin, což poskytuje předpoklad pro výrobu pěkných vyvážených vín. Ale nedoporučuje se se vysazovat odrůdu Passerina na velmi horká místa.  

Jméno vína "Donnapaolina" je odvozeno od charakteru vína: Donna Paolina je prostoupena tajemnou, ale zjevnou a jasnou ženskostí. Mladá a nevyzrálá, ale žádné radosti života jí nejsou cizí. :-) 

Produkce

Asi 12,000 láhví.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne