Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Contetinelli 2021, Falerio Pecorino DOC

L621

Nový produkt

Víno Pecorino "Contetinelli" se představuje intenzivním ovocným aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou mineralitou. Výtečné k zeleninovým salátům, rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům.   

Poslední láhve.

Více informací

309 Kč s DPH

-5%

 325 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 302 Kč Až do 68 Kč
6 293 Kč Až do 195 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionMarché
Barvaslámově žlutá se zelenavými záblesky
Vůněintenzivní kombinace vůní čerstvého ovoce - broskve, mango - s květinovými tóny a znatelnou minerální linkou
Chuťvíno má plné tělo, pěknou strukturu, na patře převládá ovocný projev, pěkné kyselinky, cítíme i znatelnou mineralitu, víno má středně dlouhé trvání
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaPecorino
Ročník2021
Alkohol12.5 %
Archivace2 - 4 roky
OceněníWine & Degustation, 7-8/2022, Test měsíce: 4 hvězdičky
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k zeleninovým salátům, rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v okolí města Offida, mírné svahy převážně s jižní a jihozápadní expozicí v nadmořské výšce asi 200 m.n.m.; půda je převážně jílovito-hlinitá. Počet hlav na hektar: asi 5000, uspořádání "Guyot".

Výroba

Na začátku červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr - pouze v ranních hodinách kvůli zachování charakteristického  aroma - s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v první polovině září. Po odstopkování a podrcení hroznů byly hrozny jemně lisovány. Fermentace při kontrolované teplotě 13,5C po dobu 20 dnů a následné zrání po dobu 5 měsíců proběhly v nerezovém tanku. Po 1 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Pecorino ("malá ovečka") je stará odrůda pěstovaná především ve východních regionech střední Itálie, Abruzzo a Marché. Hstorie odrůdy jde stovky let zpět, ale kvůli nízké výnosnosti byly nahrazována jinými odrůdami. V polovině 20. století se mělo za to, že odrůda Pecorino již zcela vymizela. V 80. letech bylo nalezeno několik hlav 'nějaké lokální odrůdy' v jedné zanedbané vinici. Výzkumem DNA bylo zjištěno, že se jedná o odrůdu Pecorino. Šťastnou shodou okolností v 90. letech přišlo období renezance tradičních odrůd a došlo k rozšíření i odrůdy Pecorino napříč střední Itálií.

Jméno vína "Contetinelli" je odvozeno od charakteru vína: Conte Tinelli je 'švihák' - je vkusný, dobře vypadající, s vytříbenými způsoby a vždy neposkvrněným oblečením. Jde žitím života naplno, je příjemným společníkem a neočekávanějším hostem na každém večírku. :-)

Produkce

Asi 20,000 láhví.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne