Slevy

Vinařství Monte Novo e Figueirinha

Společnost Monte Novo e Figueirinha produkuje vína odrůdová i kupáže, ve kterých zpravidla kombinuje vína z lokálních odrůd s některou z globálních odrůd. Doporučujeme především vína z odrůdy Touriga Nacional, 'rodinného stříbra' portugalského vinařství.

Společnost Sociedade Agricola do Monte Novo e Figueirinha, Lda je poměrně mladé vinařství. Byla založena Leonelem Cameirinhou v roce 1998, který odešel do důchodu po celoživotní službě v armádě. Pan Leonel od počátku řídil vinařství společně se svým vnukem Filipe Cameirinha Ramos, jemuž postupně předával řízení jednotlivých činností vinařství. V současné době je Filipe jediným managerem společnosti.


Statek Herdade do Monte Novo e Figueirinha obhospodařuje celkem asi 300 hektarů půdy v rovinaté krajině poblíže města Sao Brissos, asi 5 km od města Beja (asi 150 km jihovýchodně od Lisabonu), a spadá do oblasti Alentejo. Statek se věnuje dvěma základním činnostem: výrobě vína a olivového oleje. Veškerá produkce společnosti je založena na požívání surovin vypěstovaných na vlastním statku, aby byla zachována vysoká kvalita použitých surovin.     


Současné vinařské sklepy Adega de Figueirinha byly kompletně vybudovány v roce 2003 a jsou vybaveny nejmodernější technologií tak, aby byly schopny produkovat až 800 tisíc litrů vína ročně. Sklepy vinařství pojmou až 1.3 miliónu litrů vína pro dlouhodobé zrání. Vína typu reserva zrají v podzemích sklepech při kontrolované teplotě a vlhkosti v barikových sudech z francouzského nebo amerického dubu. Po nalahvování jsou vína opět uložena, aby dosáhla optimální lahvové zralosti.


V nabídce vinařství najdeme vína z typických lokálních odrůd - v prvé řadě Touriga Nacional, dále Aragonez (= Tempranillo), Alicante Bouschet v červených a Antao Vaz a Arinto v bílých a a vinicích - a globálních odrůd - Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Syrah a Chardoonay. Z nich produkuje jak odrůdová vína tak i kupáže, v nichž zpravidla kombinuje lokální a globální odrůdy.   

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 18 z 18 položek
 • 194 Kč  215 Kč  -10%

  Bílá Amnesia je kupáž Chardonnay a dvou lokálních odrůd Antao Vaz a Arinto. Výsledkem je čerstvé, příjemné víno s pikantní kyselinkou, výraznou mineralitou a příjemným aroma exotického ovoce. Víno je vhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů, čerstvým sýrům nebo jako společník pro posezení s přáteli. 

  194 Kč  215 Kč  -10%
  Sleva!
 • 200 Kč  235 Kč  -15%

  Červená Amnesia, kupáž odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah a Aragonez (= Tempranillo), je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro dlouholetou archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a polotvrdým sýrům.

  200 Kč  235 Kč  -15%
  Sleva!
 • 329 Kč  365 Kč  -10%

  Víno Cantando Branco je kupáž odrůd Verdelho a Sauvignon Blanc. Víno zrálo kratší dobu i v barrique soudcích. Výsledkem je elegantní víno s komplexní ovocnou vůní. Víno je obzvláště vhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů, těstovinám a čerstvým sýrům nebo také jako společník pro posezení s přáteli.

  329 Kč  365 Kč  -10%
  Sleva!
 • 339 Kč  385 Kč  -12%

  Červené víno řady Cantando, kupáž odrůd Syrah a Alicante Bouschet, je mohutné víno, které již dosáhlo své zralosti a na té zůstane i při mnohaleté archivaci. Víno k velké příležitosti, meditaci s vínem nebo jako doprovod k výrazným pokrmům z červeného masa, zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů.

  339 Kč  385 Kč  -12%
  Sleva!
 • 404 Kč  475 Kč  -15%

  ŘadaFonte Mouro představuje pro vinařství Monte Novo e Figueirinha vrchol produkce, červená Reserva ročníku 2011 je založena na odrůdě Touriga Nacional. mohutné víno zatím ještě s výraznými tříslovinami a potenciálem pro dlouhou archivaci. Zvláště vhodné k výrazným úpravám červeného masa, zvěřině a vyzrálým sýrům nebo jako společník pro významnou událost.

  404 Kč  475 Kč  -15%
  Sleva!
 • 212 Kč  235 Kč  -10%

  Víno Figueiriha Branco je kupáž odrůd Chardonnay, Arinto a Verdelho. Výsledkem je elegantní, jemné víno s pikantní kyselinkou a komplexní vůní citrusových plodů a exotického ovoce. Figueirinha Branco je obzvláště vhodná k pokrmům z ryb a mořských plodů, těstovinám a čerstvým sýrům nebo také jako společník pro posezení s přáteli.

  212 Kč  235 Kč  -10%
  Sleva!
 • 296 Kč  395 Kč  -25%
  Výprodej!

  Víno Fonte Mouro Reserva Chardonnay tvoří vrchol produkce bílých vín vinařství Monte Novo e Figueirinha, plné harmonické víno s jemnou kyselinkou, máslovými tóny a znatelným vlivem ušlechtilého dřeva. Vhodné především k úpravám lososa, drůbeže a pokrmům s houbami.

  296 Kč  395 Kč  -25%
 • 356 Kč  395 Kč  -10%

  Řada Fonte Mouro představuje pro vinařství Monte Novo e Figueirinha vrchol produkce, červená Reserva ročníku 2011 je založena na odrůdě Touriga Nacional. mohutné víno zatím ještě s výraznými tříslovinami a potenciálem pro dlouhou archivaci. Zvláště vhodné k výrazným úpravám červeného masa, zvěřině a vyzrálým sýrům nebo jako společník pro významnou událost.

  356 Kč  395 Kč  -10%
  Sleva!
 • 356 Kč  395 Kč  -10%

  Řada Fonte Mouro představuje pro vinařství Monte Novo e Figueirinha vrchol produkce, červená Reserva ročníku 2012 je založena na odrůdě Touriga Nacional. Mohutné víno zatím ještě s výraznými tříslovinami a potenciálem pro dlouhou archivaci. Zvláště vhodné k výrazným úpravám červeného masa, zvěřině a vyzrálým sýrům nebo jako společník pro významnou událost.

  356 Kč  395 Kč  -10%
  Sleva!
 • 275 Kč  305 Kč  -10%

  Odrůdové víno Herdade da Figueirinha Pinot Noir (Rulandské modré) je elegantní, plné víno již vyzrálé a potenciálem pro další archivaci. HdF Pinot Noir je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, ať už z červeného nebo bílého masa, středně vyzrálým sýrům nebo jako společník pro přátelské posezení ‚jen tak‘.

  275 Kč  305 Kč  -10%
  Sleva!
 • 266 Kč  295 Kč  -10%

  Herdade da Figueirinha Reserva, kupáž odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah, Touriga Nacional a Alicante Bouschet, je plné, elegantní víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro dlouholetou archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a vyzrálým sýrům.

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!
 • 122 Kč  135 Kč  -10%

  Vinný ocet vyrobený z červeného vína je ideálním doplňkem pokrmů středomořské kuchyně, ale také ovoce a zeleniny, jeho použití v kuchyni všestranné - můžeme je použít do salátů, dresinků, marinád a omáček. 

  122 Kč  135 Kč  -10%
  Sleva!
 • 212 Kč  235 Kč  -10%

  Kromě pozitivního vlivu na naše zdraví od olivového oleje očekáváme, že nám bude chutnat, ať už v jednoduché kombinaci s čerstvým pečivem nebo jako složka námi připravovaných pokrmů. Olivový olej z vinařství Monte Novo e Figueirinha tyto požadavky zcela splňuje.

  212 Kč  235 Kč  -10%
  Sleva!
 • 194 Kč  215 Kč  -10%

  Bílá víno Interdito je výlet do oblasti Vinho Verde - lehké, příjemné víno s pikantní kyselinkou, výraznou mineralitou a příjemným ovocným aroma. Víno je vhodné k zeleninovým salátům, pokrmům z ryb a mořských plodů, čerstvým sýrům nebo jako společník pro posezení s přáteli.  Poslední láhve.

  194 Kč  215 Kč  -10%
  Sleva!
 • 149 Kč  165 Kč  -10%

  Červené víno Interdito, kupáž odrůd Syrah, Aragonez a Trincadeira, je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro dlouholetou archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a středně vyzrálým sýrům. Vína jsme vyprodali, další dovezeme brzy. A do té doby Vám doporučujeme...

  149 Kč  165 Kč  -10%
  Sleva!
 • 266 Kč  295 Kč  -10%

  Víno Na Te Rales Branco je kupáž odrůd Antao Vaz, Arinto a Verdelho. Výsledkem je elegantní, jemné víno s pikantní kyselinkou a komplexní vůní citrusových plodů a exotického ovoce. Víno je obzvláště vhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů, těstovinám a čerstvým sýrům nebo také jako společník pro posezení s přáteli.

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!
 • 260 Kč  295 Kč  -12%

  Červené víno řady Na Te Rales, kupáž odrůd Touriga Nacional, Alicante Bouschet a Syrah, je elegantní a 'pitelné' víno pro konzumaci 'právě teď' i po několikaleté archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa, zvěřině a k vyzrálým sýrům.

  260 Kč  295 Kč  -12%
  Sleva!
 • 999 Kč

  V naší sadě naleznete portugalská vína, která doprovodí všechny chody Vaší grilovací párty. Sada 6 láhví obsahuje po 3 láhvích bílého a červeného vína Amnesia. 

  999 Kč
Zobrazeno 1 – 18 z 18 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne