Kategorie

Slevy

Vinařství Monte Novo e Figueirinha

Společnost Monte Novo e Figueirinha produkuje vína odrůdová i kupáže, ve kterých zpravidla kombinuje vína z lokálních odrůd s některou z globálních odrůd. Doporučujeme především vína z odrůdy Touriga Nacional, 'rodinného stříbra' portugalského vinařství.

Společnost Sociedade Agricola do Monte Novo e Figueirinha, Lda je poměrně mladé vinařství. Byla založena Leonelem Cameirinhou v roce 1998, který odešel do důchodu po celoživotní službě v armádě. Pan Leonel od počátku řídil vinařství společně se svým vnukem Filipe Cameirinha Ramos, jemuž postupně předával řízení jednotlivých činností vinařství. V současné době je Filipe jediným managerem společnosti.


Statek Herdade do Monte Novo e Figueirinha obhospodařuje celkem asi 300 hektarů půdy v rovinaté krajině poblíže města Sao Brissos, asi 5 km od města Beja (asi 150 km jihovýchodně od Lisabonu), a spadá do oblasti Alentejo. Statek se věnuje dvěma základním činnostem: výrobě vína a olivového oleje. Veškerá produkce společnosti je založena na požívání surovin vypěstovaných na vlastním statku, aby byla zachována vysoká kvalita použitých surovin.     


Současné vinařské sklepy Adega de Figueirinha byly kompletně vybudovány v roce 2003 a jsou vybaveny nejmodernější technologií tak, aby byly schopny produkovat až 800 tisíc litrů vína ročně. Sklepy vinařství pojmou až 1.3 miliónu litrů vína pro dlouhodobé zrání. Vína typu reserva zrají v podzemích sklepech při kontrolované teplotě a vlhkosti v barikových sudech z francouzského nebo amerického dubu. Po nalahvování jsou vína opět uložena, aby dosáhla optimální lahvové zralosti.


V nabídce vinařství najdeme vína z typických lokálních odrůd - v prvé řadě Touriga Nacional, dále Aragonez (= Tempranillo), Alicante Bouschet v červených a Antao Vaz a Arinto v bílých a a vinicích - a globálních odrůd - Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Syrah a Chardoonay. Z nich produkuje jak odrůdová vína tak i kupáže, v nichž zpravidla kombinuje lokální a globální odrůdy.   

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek
 • 212 Kč  235 Kč  -10%

  Červená Amnesia, kupáž odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah a Aragonez (= Tempranillo), je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro dlouholetou archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a polotvrdým sýrům.

  212 Kč  235 Kč  -10%
  Sleva!
 • 347 Kč  385 Kč  -10%

  Červené víno řady Cantando, kupáž odrůd Syrah a Alicante Bouschet, je mohutné víno, které již dosáhlo své zralosti a na té zůstane i při mnohaleté archivaci. Víno k velké příležitosti, meditaci s vínem nebo jako doprovod k výrazným pokrmům z červeného masa, zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů. Poslední láhve.

  347 Kč  385 Kč  -10%
  Sleva!
 • 347 Kč  385 Kč  -10%

  Červené víno řady Cantando, kupáž odrůd Syrah a Alicante Bouschet, je mohutné víno, které již dosáhlo své zralosti a na té zůstane i při mnohaleté archivaci. Víno k velké příležitosti, meditaci s vínem nebo jako doprovod k výrazným pokrmům z červeného masa, zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů.

  347 Kč  385 Kč  -10%
  Sleva!
 • 356 Kč  395 Kč  -10%

  Řada Fonte Mouro představuje pro vinařství Monte Novo e Figueirinha vrchol produkce, červená Reserva ročníku 2011 je založena na odrůdě Touriga Nacional. mohutné víno zatím ještě s výraznými tříslovinami a potenciálem pro dlouhou archivaci. Zvláště vhodné k výrazným úpravám červeného masa, zvěřině a vyzrálým sýrům nebo jako společník pro významnou...

  356 Kč  395 Kč  -10%
  Sleva!
 • 268 Kč  305 Kč  -12%

  Odrůdové víno Herdade da Figueirinha Pinot Noir (Rulandské modré) je elegantní, plné víno již vyzrálé a potenciálem pro další archivaci. HdF Pinot Noir je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, ať už z červeného nebo bílého masa, středně vyzrálým sýrům nebo jako společník pro přátelské posezení ‚jen tak‘. Poslední láhve.

  268 Kč  305 Kč  -12%
  Sleva!
 • 266 Kč  295 Kč  -10%

  Herdade da Figueirinha Reserva, kupáž odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah, Touriga Nacional a Alicante Bouschet, je plné, elegantní víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro dlouholetou archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a vyzrálým sýrům.

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!
 • 266 Kč  295 Kč  -10%

  Herdade da Figueirinha Reserva, kupáž odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah, Touriga Nacional a Alicante Bouschet, je plné, elegantní víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro dlouholetou archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a vyzrálým sýrům.

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!
 • 149 Kč  165 Kč  -10%

  Červené víno Interdito, kupáž odrůd Syrah, Aragonez a Trincadeira, je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro dlouholetou archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a středně vyzrálým sýrům.

  149 Kč  165 Kč  -10%
  Sleva!
 • 260 Kč  295 Kč  -12%

  Červené víno řady Na Te Rales, kupáž odrůd Touriga Nacional, Alicante Bouschet a Syrah, je elegantní a 'pitelné' víno pro konzumaci 'právě teď' i po několikaleté archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa, zvěřině a k vyzrálým sýrům.

  260 Kč  295 Kč  -12%
  Sleva!
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne