Kategorie

Slevy

Vinařství Monte Novo e Figueirinha

Společnost Monte Novo e Figueirinha produkuje vína odrůdová i kupáže, ve kterých zpravidla kombinuje vína z lokálních odrůd s některou z globálních odrůd. Doporučujeme především vína z odrůdy Touriga Nacional, 'rodinného stříbra' portugalského vinařství.

Společnost Sociedade Agricola do Monte Novo e Figueirinha, Lda je poměrně mladé vinařství. Byla založena Leonelem Cameirinhou v roce 1998, který odešel do důchodu po celoživotní službě v armádě. Pan Leonel od počátku řídil vinařství společně se svým vnukem Filipe Cameirinha Ramos, jemuž postupně předával řízení jednotlivých činností vinařství. V současné době je Filipe jediným managerem společnosti.


Statek Herdade do Monte Novo e Figueirinha obhospodařuje celkem asi 300 hektarů půdy v rovinaté krajině poblíže města Sao Brissos, asi 5 km od města Beja (asi 150 km jihovýchodně od Lisabonu), a spadá do oblasti Alentejo. Statek se věnuje dvěma základním činnostem: výrobě vína a olivového oleje. Veškerá produkce společnosti je založena na požívání surovin vypěstovaných na vlastním statku, aby byla zachována vysoká kvalita použitých surovin.     


Současné vinařské sklepy Adega de Figueirinha byly kompletně vybudovány v roce 2003 a jsou vybaveny nejmodernější technologií tak, aby byly schopny produkovat až 800 tisíc litrů vína ročně. Sklepy vinařství pojmou až 1.3 miliónu litrů vína pro dlouhodobé zrání. Vína typu reserva zrají v podzemích sklepech při kontrolované teplotě a vlhkosti v barikových sudech z francouzského nebo amerického dubu. Po nalahvování jsou vína opět uložena, aby dosáhla optimální lahvové zralosti.


V nabídce vinařství najdeme vína z typických lokálních odrůd - v prvé řadě Touriga Nacional, dále Aragonez (= Tempranillo), Alicante Bouschet v červených a Antao Vaz a Arinto v bílých a a vinicích - a globálních odrůd - Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Syrah a Chardoonay. Z nich produkuje jak odrůdová vína tak i kupáže, v nichž zpravidla kombinuje lokální a globální odrůdy.   

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne