Vinařství Monte Novo e Figueirinha

Společnost Monte Novo e Figueirinha produkuje vína odrůdová i kupáže, ve kterých zpravidla kombinuje vína z lokálních odrůd s některou z globálních odrůd. Doporučujeme především vína z odrůdy Touriga Nacional, 'rodinného stříbra' portugalského vinařství.

Společnost Sociedade Agricola do Monte Novo e Figueirinha, Lda je poměrně mladé vinařství. Byla založena Leonelem Cameirinhou v roce 1998, který odešel do důchodu po celoživotní službě v armádě. Pan Leonel od počátku řídil vinařství společně se svým vnukem Filipe Cameirinha Ramos, jemuž postupně předával řízení jednotlivých činností vinařství. V současné době je Filipe jediným managerem společnosti.


Statek Herdade do Monte Novo e Figueirinha obhospodařuje celkem asi 300 hektarů půdy v rovinaté krajině poblíže města Sao Brissos, asi 5 km od města Beja (asi 150 km jihovýchodně od Lisabonu), a spadá do oblasti Alentejo. Statek se věnuje dvěma základním činnostem: výrobě vína a olivového oleje. Veškerá produkce společnosti je založena na požívání surovin vypěstovaných na vlastním statku, aby byla zachována vysoká kvalita použitých surovin.     


Současné vinařské sklepy Adega de Figueirinha byly kompletně vybudovány v roce 2003 a jsou vybaveny nejmodernější technologií tak, aby byly schopny produkovat až 800 tisíc litrů vína ročně. Sklepy vinařství pojmou až 1.3 miliónu litrů vína pro dlouhodobé zrání. Vína typu reserva zrají v podzemích sklepech při kontrolované teplotě a vlhkosti v barikových sudech z francouzského nebo amerického dubu. Po nalahvování jsou vína opět uložena, aby dosáhla optimální lahvové zralosti.


V nabídce vinařství najdeme vína z typických lokálních odrůd - v prvé řadě Touriga Nacional, dále Aragonez (= Tempranillo), Alicante Bouschet v červených a Antao Vaz a Arinto v bílých a a vinicích - a globálních odrůd - Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Syrah a Chardoonay. Z nich produkuje jak odrůdová vína tak i kupáže, v nichž zpravidla kombinuje lokální a globální odrůdy.   

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 11 z 11 položek
 • Amnesia Rosé je kupáž odrůd Syrah, Touriga Nacional a Aragonez (= Tempranillo). Výsledkem je čerstvé, příjemné víno s pikantní kyselinkou a výrazným ovocným aroma. Víno je vhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů, čerstvým sýrům nebo jako společník pro posezení s přáteli.

  683 Kč
 • 137 Kč  195 Kč  -30%
  Výprodej!

  Amnesia Rosé je kupáž odrůd Syrah, Touriga Nacional a Aragonez (= Tempranillo). Výsledkem je čerstvé, příjemné víno s pikantní kyselinkou a výrazným ovocným aroma. Víno je vhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů, čerstvým sýrům nebo jako společník pro posezení s přáteli.

  137 Kč  195 Kč  -30%
 • 427 Kč  475 Kč  -10%

  ŘadaFonte Mouro představuje pro vinařství Monte Novo e Figueirinha vrchol produkce, červená Reserva ročníku 2011 je založena na odrůdě Touriga Nacional. mohutné víno zatím ještě s výraznými tříslovinami a potenciálem pro dlouhou archivaci. Zvláště vhodné k výrazným úpravám červeného masa, zvěřině a vyzrálým sýrům nebo jako společník pro významnou událost.

  427 Kč  475 Kč  -10%
  Sleva!
 • 188 Kč  235 Kč  -20%

  Víno Figueiriha Branco je kupáž odrůd Chardonnay, Antao Vaz a Arinto. Výsledkem je elegantní, jemné víno s pikantní kyselinkou a komplexní vůní citrusových plodů a exotického ovoce. Figueirinha Branco je obzvláště vhodná k pokrmům z ryb a mořských plodů, těstovinám a čerstvým sýrům nebo také jako společník pro posezení s přáteli.

  188 Kč  235 Kč  -20%
  Sleva!
 • 336 Kč  395 Kč  -15%

  Víno Fonte Mouro Reserva Chardonnay tvoří vrchol produkce bílých vín vinařství Monte Novo e Figueirinha, plné harmonické víno s jemnou kyselinkou, máslovými tóny a znatelným vlivem ušlechtilého dřeva. Vhodné především k úpravám lososa, drůbeže a pokrmům s houbami.

  336 Kč  395 Kč  -15%
  Sleva!
 • 356 Kč  395 Kč  -10%

  Řada Fonte Mouro představuje pro vinařství Monte Novo e Figueirinha vrchol produkce, červená Reserva ročníku 2011 je založena na odrůdě Touriga Nacional. mohutné víno zatím ještě s výraznými tříslovinami a potenciálem pro dlouhou archivaci. Zvláště vhodné k výrazným úpravám červeného masa, zvěřině a vyzrálým sýrům nebo jako společník pro významnou událost.

  356 Kč  395 Kč  -10%
  Sleva!
 • 259 Kč  305 Kč  -15%

  Víno Herdade da Figueirinha Cabernet Sauvignon je plné a harmonické víno s kombinací chutí zralého ovoce, kořenitosti a ušlechtilého dřeva, pěknou strukturou tříslovin, které jsou v rovnováze s kyselinkou. Víno již vyzrálé a na vrcholu svého vývoje, vhodné především k pokrmům z červeného masa, těstovinám nebo vyzrálým sýrům.

  259 Kč  305 Kč  -15%
  Sleva!
 • 259 Kč  305 Kč  -15%

  Odrůdové víno Herdade da Figueirinha Pinot Noir (Rulandské modré) je elegantní, plné víno již vyzrálé a potenciálem pro další archivaci. HdF Pinot Noir je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, ať už z červeného nebo bílého masa, středně vyzrálým sýrům nebo jako společník pro přátelské posezení ‚jen tak‘.

  259 Kč  305 Kč  -15%
  Sleva!
 • 251 Kč  295 Kč  -15%

  Herdade da Figueirinha Reserva, kupáž odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah, Touriga Nacional a Alicante Bouschet, je plné, elegantní víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro dlouholetou archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a vyzrálým sýrům.

  251 Kč  295 Kč  -15%
  Sleva!
 • 311 Kč  345 Kč  -10%

  Odrůdové víno Herdade da Figueirinha Touriga Nacional je elegantní, plné víno již vyzrálé a potenciálem pro další archivaci. HdF Touriga Nacional je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, ať už z červeného nebo bílého masa, tepelně upravené zelenině nebo jako společník pro přátelské posezení ‚jen tak‘. Poslední láhve.

  311 Kč  345 Kč  -10%
  Sleva!
 • 999 Kč

  V naší sadě naleznete výběr portugalských vín, která doprovodí všechny chody Vaší grilovací nebo zahradní párty. Sada 6 láhví obsahuje 3 láhve bílého , 2 láhve červeného a 1 láhev růžového vína.   

  999 Kč
Zobrazeno 1 – 11 z 11 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne