Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Amnesia Tinto 2019, Vinho Regional Alentejano

M109

Nový produkt

Červená Amnesia, kupáž odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah a Aragonez (= Tempranillo), je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro dlouholetou archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a polotvrdým sýrům.

Více informací

245 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 221 Kč Až do 147 Kč

Parametry

Země původuPortugalsko
RegionAlentejo
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněpřipomíná zralé lesní bobule a černý čaj
Chuťvíno má středně plné tělo, v chuti převládá zralé ovoce (lesní bobule, třešně) až s příchutí džemu, čokoláda černý čaj, na patře cítíme v harmonii jemné třísloviny a příjemnou kyselinku
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon, Syrah a Aragonez
Ročník2019
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné především k úpravám červeného masa a středně vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z různých vinic statku Herdade das Fontes, vinice jsou rovinaté s půdou převážně jílovito-hlinitou.

Výroba

Sběr hroznů probíhá v druhé polovině září a začátku října. Fermentace na slupkách stejně tak jako následné zrání probíhá v nerezovém tanku. Nejdříve po dobu 6 měsíců jako odrůdová vína a po scelení ještě 3 měsíce pro harmonizaci. Následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 3 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Řada Amnesia je pro vinařství Monte Novo e Figueirinha řadou s největším objemem produkce. Červená Amnesia je obvykle kupáž globálních a typicky portugalských odrůd, v ročníku 2014 jsou to Cabernet Sauvignon, Syrah s Aragonez (v Portugalsku pěstovaný klon vína Tempranillo). Výsledkem je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro dlouholetou archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a polotvrdým sýrům.

Produkce

Asi 300,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročník 2014: Wine Masters Challenge 2015: Zlatá medaile; Revista de Vinhos 2015: Boa Compra („Dobrá hodnota“ – víno s nejlepším ‚poměrem výkon/cena‘); China Wines & Spirits Awards 2015: Zlatá medaile.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne