Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Interdito Tinto 2019, Vinho Regional Alentejano

M110

Nový produkt

Červené víno Interdito, kupáž odrůd Syrah, Aragonez a Trincadeira, je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro dlouholetou archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a středně vyzrálým sýrům.

Více informací

175 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 158 Kč Až do 105 Kč

Parametry

Země původuPortugalsko
RegionAlentejo
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Syrah, Aragonez a Trincadeira
Ročník2019
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
PříležitostGrilování
Jídlovhodné především k úpravám červeného masa, tepelně upravené zelenině a středně vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z různých vinic statku Herdade das Fontes, vinice jsou rovinaté s půdou převážně jílovito-hlinitou.

Výroba

Sběr hroznů probíhá v druhé polovině září a začátku října. Fermentace na slupkách stejně tak jako následné zrání probíhá v nerezovém tanku. Nejdříve po dobu 6 měsíců jako odrůdová vína a po scelení ještě 3 měsíce pro harmonizaci. Následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 3 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno Interdito má v produkci vinařství Monte Novo e Figueirinha pozici základního vína, 'základního' v tom nejlepším slova smyslu - víno vhodné pro gastronomii, ke 'každodennímu' pití... Vyznačuje se výborným poměrem výkon/cena. Červené víno Interdito je obvykle kupáž globálních a typicky portugalských odrůd (extrémně až šesti odrůd), v ročníku 2016 víno tvoří globální Syrah a lokální Aragonez (v Portugalsku pěstovaný klon vína Tempranillo) a Trincadeira. Výsledkem je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', i když má, podobně jako všechna vína vinařství, potenciál pro dlouholetou archivaci. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a polotvrdým sýrům.

Produkce

Asi 100,000 lahví ročně

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne