Kategorie

Slevy

Vinařství Carpante

Rodinné vinařství Carpante najdeme v městečku Usini na severovýchodě ostrova Sardinie, část vinic vlastní i na samém jihu ostrova. Celkem 10 hektarů vinic, ze kterých produkuje asi 60,000 láhví vína. V produkci vinařství najdeme tradiční odrůdy Sardinie  červené Cannonau, Cagnulari a Carignano a bílé Vermentino.

Rodinné vinařství Carpante najdeme v městečku Usini na severovýchodě ostrova Sardinie. V současné době je řízeno manželským párem Antoinette a Luca, kterým stále pomáhá radou i pomocnou rukou Giorgio, otec Antoinette. Vinařství bylo formálně založeno na počátku milénia, ale vinařská historie je mnohem delší – základ vinařství, sklep a většina vinic, pochází z rodiny Antoinette, které patřily rodině Carredu po řadu generací. Luca se ‚přiženil‘ a přinesl jak zkušenosti z vlastní vinařské rodiny a vzdělání enologa, tak i část vinic ve svém rodišti na samém jihu Sardinie. Kromě řízení prací v rodinném vinařství, Luca pracuje jako enolog konzultant v několika dalších vinařstvích a také vyučuje agronomii na Univerzitě v Sassari.        


Vinice se nacházejí v kopcovitém terénu v okolí městečka Usini, v průměrné nadmořské výšce 250 metrů nad mořem. Půda je převážně jílovitá s příměsemi vápenců, díky vysokému počtu nslunečných dnů, blízkosti moře a téměř neustávajícím větrům mají zdejší vinice ideální mikroklima a dávají zde pěstovaným vínům výtečné aroma, strukturu a specifický charakter. Obzvláště příhodné je pro lokální odrůdu Cagnulari, zmiňovanou již v 18. století. Ale i další odrůdy – v červených Cannonau a v bílých Vermentino – potvrzují výjimečnost místního terroir pro pěstování výtečných vín. Vinice na ostrově Saint Antioco přiléhajícím k Sardinii na jihu jsou ploché, půda je vápencová se žulovým podložím a vysokou slaností díky trvalému skrápění mořskou vodou. Primární odrůda této oblasti je Carignano.


Celková roční produkce vinařství je v současné době asi 60,000 láhví. Vinařství není BIO certifikované podle mezinárodních pravidel, ale veškeré práce a ošetřování révy na vinici i práce ve sklepě probíhají v souladu s přírodou a jejími procesy a vinařství nese národní certifikaci „SQNPI“ – udržitelná produkce.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne