Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Carignano Carpante 2017, Carignano del Sulcis DOC

C302

Nový produkt

Vína Carignano mají výrazné ovocné aroma v kombinaci s příjemnými tříslovinami a jsou výtečným společníkem k pokrmům z červeného masa i ve výraznějších úpravách. 

Více informací

385 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionSardinie
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněpříjemná kombinace ovocných a kořenitých vůní - cítíme třešně, ostružiny, lékořici
Chuťintenzivní a harmonické víno s plným tělem, na patře cítíme ovocné tóny - vyzrálé švestky a třešně, ostružiny až do džemových chutí, také příjemné třísloviny a pocit sladkosti v závěru
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaCarignano
Ročník2017
Alkohol14.0%
Archivace3 – 5 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné pokrmům z červeného masa, můžeme se odvážit i ke kombinaci s výraznými jídly jako jsou omáčky nebo grilovaná masa

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic na ostrově Saint Antioco u jižního pobřeží Sardinie, mírné svahy s jižní a jihovýchodní orientací v nadmořské výšce 90 - 120 m. n m., půda je vápencová se žulovým podložím a vysokou slaností díky trvalému skrápění mořskou vodou; stáří keřů mezi 70 a 80 roky.

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá v polovině července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl polovině října. Fermentace proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 15 dnů, z toho na slupkách pouze 10 dnů. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu asi 12 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi asi 4 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Carignano je typická místní (= autochtonní) odrůda jižní Sardinie, ideální podmínky nachází právě na ostrově Saint Antioco, kde se nachází vinařství Carpante a jejich vinice. Respektive 'pobočka vinařství' - na ostrově Saint Antioco se narodil a vyrostl Luca, enolog a hlavní osobnost vinařství Carpante. Vinice a sklep na ostrově Saint Antioco patřily Lucově rodině a on se rozhodl si je ponechat a provozovat i poté co z ostrova odešel na studia následně zakotvil na severu Sardinie, když se 'přiženil' do vinařství Carpante. Vína z odrůdy Carignano tvoří v produkci vinařství zajímavý doplněk vín ze severní části vinařství.

Produkce

Asi 5,000 lahví ročně.

Další ocenění

3. místo v přehlídce vín Carignano pro rok 2020, portál www.vinodabere.it

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne