Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Cagnulari Carpante 2017, Isola dei Nuraghi IGT Rosso

C303

Nový produkt

Vína Cagnulari mají výrazné ovocné aroma s kořenitými tóny a jsou výtečným společníkem k pokrmům z červeného masa v lehčích úpravách, těstovinám s masem nebo houbami a tepelně upravené zelenině. 

Více informací

385 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionSardinie
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněpříjemná kombinace ovocných a kořenitých vůní - cítíme třešně, maliny, lékořici, tabák a čokoládu
Chuťintenzivní a harmonické víno s plným tělem, na patře cítíme ovocné tóny - třešně, švestky, lesní ovoce, ale také příjemné třísloviny, tabák a čokoládu
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaCagnulari
Ročník2017
Alkohol14.5%
Archivace3 – 5 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v okolí města Usini, svahy s jižní a jihovýchodní orientací v nadmořské výšce 220 - 250 m. n m., složení půdy je založeno na jílovitých půdách s vysokým obsahem vápence; stáří keřů mezi 20 a 30 roky.

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá v polovině července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl polovině října. Fermentace proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 14 dnů, z toho na slupkách pouze 8 dnů. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu asi 12 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi asi 4 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Díky vysokému počtu slunečných dnů, blízkosti moře a téměř neustávajícím větrům mají zdejší vinice ideální mikroklima a dávají zde pěstovaným vínům výtečné aroma, strukturu a specifický charakter. 

Cagnulari je typická místní (= autochtonní) odrůda severní Sardinie, ideální podmínky nachází právě v regionu okolo města Usini, kde se nachází vinařství Carpante a jejich vinice. Vína z odrůdy Cagnulari tvoří téměř polovinu celé produkce vinařství. 

Produkce

Asi 18,000 lahví ročně.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne