Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Longhera 2019, Vermentino di Sardegna DOC

C322

Nový produkt

Vína Vermentino se vyznačují elegancí a ovocnými tóny v chuti, takové je i naše víno Longhera - elegantní a harmonické víno, vhodné k sladkovodním rybám, zeleninovým salátům nebo čerstvým sýrům. 

Více informací

335 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionSardinie
Barvaslámově žlutá se zelenavými odlesky
Vůnějemná kombinace květinových vůní
Chuťelegantní a harmonické víno s plným tělem, na patře cítíme ovocné tóny - citrusy, hrušky, zelená jablka, v závěru cítíme i mandle a znatelnou mineralitu
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaVermentino
Ročník2019
Alkohol13.5%
Archivace3 – 5 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů, zeleninovým salátům nebo čerstvým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice ve městě Usini, svah s jižní a jihovýchodní orientací v nadmořské výšce okolo 200 m. n m., složení půdy je založeno na jílovitých půdách s příměsí vápence; stáří keřů asi 20 roků.

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá na přelomu června a července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl v první polovině září. Fermentace proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 10 dnů. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu asi 8 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi asi 2 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Díky vysokému počtu slunečných dnů, blízkosti moře a téměř neustávajícím větrům mají zdejší vinice ideální mikroklima a dávají zde pěstovaným vínům výtečné aroma, strukturu a specifický charakter. Jméno vína je odvozeno od městské části, v níž se nachází vinice, ze které pochází hrozny na výrobu tohoto vína.

Produkce

Asi 7,000 lahví ročně.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne