Kategorie

Slevy

Vinařství Barone Cornacchia

Rodinné vinařství Barone Cornacchia najdeme v městečku Torano Nuovo na severu regionu Abruzzo (střední Itálie) těsně u hranic s regionem Marché. Historie vinařství je dlouhá a patří k nejstarším v regionu Abruzzo – počátky rodinného majetku se datují k roku 1488, počátekintenzivní vinařské produkce do konce 19. století. V současné době vinařství vedou sourozenci Filippo a Caterina, čtvrtá generace vinařů. Vinařství obhospodařuje 60 hektarů půdy, z toho zhruba 40 hektarů vinic, všechna půda je od roku 2012 obdělávána v certifikovaném organickém režimu. Na vinicích najdeme typické odrůdy střední Itálie: modrou odrůdu Montepulciano a bílé odrůdy Passerina, Pecorino a Trebbiano.

Rodinné vinařství Barone Cornacchia najdeme v městečku Torano Nuovo na severu regionu Abruzzo (střední Itálie) těsně u hranic s regionem Marché – zhruba 15 km vzdušnou čarou východně o známějšího vinařského centra Ascoli Piceno, které ovšem už leží v Marché. Historie vinařství je dlouhá a patří k nejstarším v region Abruzzo – počátky rodinného majetku se datují k roku 1488, kdy Giovanni Cornacchia získal od Neapolského krále do užívání pozemky v této oblasti. V roce 1577 byl rodině Cornacchia udělen baronský titul a následně po dlouhá staletí rodina sídlila v pevnosti Civitella, ze které zajišťovala obranu hranic Bourbonského království. V roce 1861 došlo ke sjednocení Itálie a pevnost ztratila své poslání. Rodina Cornaccia pevnost opouští a usazuje se na svém majetku v Torano Nuovo, kde sídlí do dneška. V té době byla vinná réva stále pěstována pouze pro potřebu rodiny a panství. Vlastní vinařská historie začíná s další generací, kdy Baron Filippo Vizzarro Cornacchia nechal vysadit vinice ve větším měřítku a začal s vínem obchodovat – prodával víno na trzích a do tavern v okolních městech a také postupně vybudoval ‘dálkový obchod’ – začal prodávat víno v sudech piemontským vinařům, kteří jej přimíchávali do svých vín z odrůd Dolcetto, Nebbiolo a Barbera. V rodinné tradici pokračoval Alessandro Cornacchia, který byl společensky aktivní a mimo jiné v 60. letech spoluzakládal a stal se prvním prezidentem vinařského družstva v Torano Nuovo, ale rodinný podnik pod jeho vedením nepříliš prosperoval. Jeho syn Piero Cornacchia převzal v roce 1972 zadlužené vinařství a díky tvrdé práci dosáhl pozitivního obratu – postupně začal vyvážet víno na evropské, americké i asijské trhy, zcela přebudoval technologii, přikupoval a vysazoval nové vinice. Dnes vinařství řídí nová generace vinařů Cornacchia – sourozenci Filippo a Caterina, kteří vinařství převzali v roce 2016, po zhruba 10 letech společné práce se svým otcem.


V současné době vinařství Barone Cornacchia obhospodařuje zhruba 60 hektarů půdy rozdělené mezi vinice (asi 40 hektarů), olivové háje a pole pro pěstování zemědělských plodin. Všechna půda se nachází v mírně zvlněné krajině v okolí vinařství. Na vinicích pěstují typické odrůdy střední Itálie: v modrých odrůdách Montepulciano a v bílých odrůdách Passerina, Pecorino a Trebbiano, které doplňuje nová výsadba francouzských odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot. Od roku 2012 je produkce všech vín založena na certifikované organické produkci hroznů. A vinařství jde ve svých snahách dále – používá fotovoltaické panely pro výrobu elektřiny, generátor biomasy na výrobu tepla a ohřev vody, pro základní řadu Casanova jsou používány odlehčené láhve,…   


Z produkce vinařství jsme pro Vás přivezli vína z odrůd typických pro region Abruzzo: červené Montepulciano ve čtyřech provedeních od lehkého rosé po vína z ‘cru’ vinice a všechna tři odrůdová bílá vína: Passerina, Pecorino a Trebbiano. Věřím, že organická vína z typických odrůd střední Itálie budou pro Vás zajímavým zpestřením naší nabídky!

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 8 z 8 položek
 • 236 Kč  295 Kč  -20%

  Víno Cerasuolo "Casanova" se představuje sytě růžovou barvou a intenzivní kombinací ovocných a květinových vůní, na patře převládají ovocné chutě - cítíme zde zralé třešně, ostatně podle nich víno získalo své jméno. Víno Cerasuolo je výtečné výtečné k těstovinám, bílému masu, pizze, pokrmům s houbami nebo k výběru středně vyzrálých sýrů.    Poslední láhve,

  236 Kč  295 Kč  -20%
  Sleva!
 • 295 Kč

  Víno Passerina "Casanova" se představuje elegantním květinovým aroma, na patře čerstvé víno, ve kterém převládají květinové tóny v kombinaci s příjemnou kyselinkou. Víno Passerina je výtečné jako aperitiv k těstovinám, bílému masu nebo k čerstvým a středně vyzrálým sýrům.   

  295 Kč
 • 318 Kč  335 Kč  -5%

  Víno Pecorino "Casanova" se představuje intenzivním ovocným aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou mineralitou. Výtečné k rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům.   

  318 Kč  335 Kč  -5%
  Sleva!
 • 325 Kč

  Víno Montepulciano "Casanova" se představuje pěkným plným tělem a příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce. Výtečné k předkrmům, těstovinám, uzeninám a studeným nářezům, k pokrmům z červeného masa (i v pikantních úpravách) nebo k výběru sýrů na závěr.   

  325 Kč
 • 236 Kč  295 Kč  -20%
  Výprodej!

  Víno Trebbiano "Casanova" se představuje elegantním ovocným aroma, na patře cítíme elegantní a vyvážené víno, ve kterém opět převládají ovocné tóny. Výtečné k rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům.   

  236 Kč  295 Kč  -20%
 • 515 Kč

  Víno Colle Cupo se představuje temně rubínovou barvou a plným kulatým tělem tělem, v vůni cítíme příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce a kořenitých tónů. Výtečné k výrazným pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů na závěr.   

  515 Kč
 • 545 Kč

  Víno Vigna le Coste se představuje temně rubínovou barvou a plným kulatým tělem tělem, v vůni cítíme příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce až do povidlových tónů. Výtečné k uzeninám a salámům, těstovinám s masem, výrazným pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů na závěr.   

  545 Kč
 • 685 Kč

  Víno Vizzaro se představuje temně rubínovou barvou, která časem přechází do granátové, a plným kulatým tělem tělem. Ve vůni cítíme příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce až do džemových tónů, na patře cítíme opět zralé červené ovoce a kořenitost, také díky dlouhému zrání v barrique soudcích. Doporučujeme jako společníka pro výjimečnou...

  685 Kč
Zobrazeno 1 – 8 z 8 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne