Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Vigna Le Coste 2018, Montepulciano d'Abruzzo DOC Riserva

B303

Nový produkt

Víno Vigna le Coste se představuje temně rubínovou barvou a plným kulatým tělem tělem, v vůni cítíme příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce až do povidlových tónů. Výtečné k uzeninám a salámům, těstovinám s masem, výrazným pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů na závěr.   

Více informací

545 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 518 Kč Až do 82 Kč
6 491 Kč Až do 327 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionAbruzzo
Barvatemně rubínově červená
Vůněbohatá kombinace vůní zralého červeného ovoce až k džemovým tónům tónům
Chuťvíno je kulaté, má plné tělo, na patře cítíme červené ovoce a sladkost alkoholu, víno má dlouhý závěr
BioAno, vhodné i pro vegany
Obsah cukruSuché
OdrůdaMontepulciano
Ročník2018
Alkohol14.0%
Archivace10 - 12 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Regionální šampión a Velká zlatá medaile, "Prague Regional Champion" a "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlok uzeninám a salámům, těstovinám s masem, výrazným pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Le Coste v lokalitě Torri v městečku Torano Nuovo, vybrané tratě ve svazích s převážně jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 250 m.n.m.; půda je převážně vápenitá; mikroklima na vinici je pod vlivem nedalekého mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 4000-4500 v uspořádání "spurred cordon".

Výroba

V polovině července probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v druhé polovině října. Po odstopkování a podrcení hroznů je mošt macerován po dobu 9 dnů na slupkách při teplotě 28-30C. Fermentace při kontrolované teplotě po dobu 18 dnů proběhla v nerezovém tanku a následné zrání po dobu 18 měsíců v 30 hl sudu ze Slavonského dubu. Po 6 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Montepulciano patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v Itálii. Plocha výsadby druhá za nejrozšířenější odrůdou Sangiovese, těsně před plochou výsadby odrůdy Barbera.  S odrůdou Montepulciano se setkáme ve střední Itálii - v regionech Abruzzo, Marché, Molise a (severní část) Apulie, v menší míře i v sousedních regionech Lazio, Kampánie a Toskánsko (ale pozor, není pěstováno v městě Montepulciano a nemá nic společného s vínem Vino Nobile di Montepulciano!). Největší podíl na výsadbě má region Abruzzo (podle některých pramenů až nad 50% veškeré výsadby), následován Apulií. Nejrozšířenější denominace je Montepulciano d'Abruzzo DOC (někdy se setkáme i se stejnojmenným pojmenováním odrůdy). Odrůda získala i několik DOCG denominací: Montepulciano d'Abruzzo Coline Teramane DOCG a Tullum DOCG (region Abruzzo) a Conero DOCG a Offida DOCG (region Marche).

Odrůda Montepulciano dává ovocitá vína s minimem tříslovin a s vysokým obsahem pigmentů, pro tuto vlastnost je populární do kupáží s dalšími odrůdami - celkem je součástí až 50 různých DOC. Nejznámější je kupáž s odrůdou Sangiovese, kde tvoří základ vín z denominací Rosso Conero a Rosso Piceno v regionu Marche.   

Produkce

Asi 4,000 láhví

Další ocenění 

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy:

PWT 2022, Prague Premium Gold pro Vigna Le Coste 2017

Vínařství Barone Cornacchia bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne