Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

"Casanova" Controguerra Pecorino DOC 2021

B322

Nový produkt

Víno Pecorino "Casanova" se představuje intenzivním ovocným aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou mineralitou. Výtečné k rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům.   

Více informací

318 Kč s DPH

-5%

 335 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 302 Kč Až do 201 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionAbruzzo
Barvaslámově žlutá se zlatavými záblesky
Vůněintenzivní kombinace ovocných vůní, ve které převládají vůně citrusů a exotického ovoce
Chuťintenzivní čerstvá a harmonická chuť, na patře převládá ovocný projev se znatelnou mineralitou, víno má na patře středně dlouhé trvání
BioAno, vhodné i pro vegany
Obsah cukruSuché
OdrůdaPecorino
Ročník2021
Alkohol14.5%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlok pokrmům z ryb a mořských plodů, bílého masa nebo k výběru středně vyzrálých sýrů

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Lagó v lokalitě Torri v městečku Torano Nuovo, mírný svah s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 250 m.n.m.; půda je převážně vápenitá; mikroklima na vinici je pod vlivem nedalekého mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 3700-4000 v uspořádání "spurred cordon".

Výroba

Na začátku červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v polovině září. Po odstopkování a podrcení hroznů je mošt macerován po dobu 24 hodin na slupkách při teplotě 8-10C, následně byly hrozny jemně lisovány. Fermentace při kontrolované teplotě 16-18C po dobu 14 dnů a následné zrání po dobu 5 měsíců proběhly v nerezovém tanku. Po 1 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Pecorino ("malá ovečka") je stará odrůda pěstovaná především ve východních regionech střední Itálie, Abruzzo a Marché. Hstorie odrůdy jde stovky let zpět, ale kvůli nízké výnosnosti byly nahrazována jinými odrůdami. V polovině 20. století se mělo za to, že odrůda Pecorino již zcela vymizela. V 80. letech bylo nalezeno několik hlav 'nějaké lokální odrůdy' v jedné zanedbané vinici. Výzkumem DNA bylo zjištěno, že se jedná o odrůdu Pecorino. Šťastnou shodou okolností v 90. letech přišlo období renezance tradičních odrůd a došlo k rozšíření i odrůdy Pecorino napříč střední Itálií.

Produkce

Asi 15,000 láhví

Další ocenění 

Vínařství Barone Cornacchia bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne