Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

"Casanova" Controguerra Passerina DOC 2021

B321

Nový produkt

Víno Passerina "Casanova" se představuje elegantním květinovým aroma, na patře čerstvé víno, ve kterém převládají květinové tóny v kombinaci s příjemnou kyselinkou. Víno Passerina je výtečné jako aperitiv k těstovinám, bílému masu nebo k čerstvým a středně vyzrálým sýrům.   

Více informací

295 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionAbruzzo
Barvaslámově žlutá se zelenavými záblesky
Vůněintenzivní kombinace ovocných vůní, ve které převládají vůně citrusů a exotického ovoce
Chuťintenzivní čerstvá a harmonická chuť, na patře převládá ovocný projev se znatelnou mineralitou, víno má na patře středně dlouhé trvání
BioAno, vhodné i pro vegany
Obsah cukruSuché
OdrůdaPasserina
Ročník2021
Alkohol12.5 %
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovýtečné k těstovinám, bílému masu nebo k čerstvým a středně vyzrálým sýrům, také vhodné jako aperitiv

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinic Lagó a Po v lokalitě Torri v městečku Torano Nuovo, mírný svah s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 250 m.n.m.; půda je převážně vápenitá; mikroklima na vinici je pod vlivem nedalekého mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 3400-3700 v uspořádání "spurred cordon".

Výroba

Na začátku červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v polovině září. Po odstopkování a podrcení hroznů je mošt macerován po dobu 24 hodin na slupkách při teplotě 8-10C, následně byly hrozny jemně lisovány. Fermentace při kontrolované teplotě 16-18C po dobu 14 dnů a následné zrání po dobu 5 měsíců proběhly v nerezovém tanku. Po 1 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Passerina je stará tradiční odrůda pocházející z oblasti Marché. Často bývá zaměňována za odrůdy Bombno Bianco a Trebbiano Toscana. V současnosti je nejvíce výsadby v regionu Marché, v oblasti Piceno, a dále v menší míře v regionech Abruzzo, Lazio a Emilia-Romagna.

Odrůda Passerina dává střední až velké hrozny složené z malých bobulí. Slupka bobulí je poměrně silná a vyzrálé bobule získávají zlatou barvu. Vyzrálé bobule mívají vysoký obsah cukru a kyselin, což poskytuje předpoklad pro výrobu pěkných vyvážených vín. Ale nedoporučuje se se vysazovat odrůdu Passerina na velmi horká místa.  

Produkce

Asi 8,000 láhví

Další ocenění 

Vínařství Barone Cornacchia bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne