Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

"Casanova" Montepulciano d'Abruzzo DOC 2020

B301

Nový produkt

Víno Montepulciano "Casanova" se představuje pěkným plným tělem a příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce. Výtečné k předkrmům, těstovinám, uzeninám a studeným nářezům, k pokrmům z červeného masa (i v pikantních úpravách) nebo k výběru sýrů na závěr.   

Více informací

325 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 293 Kč Až do 195 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionAbruzzo
Barvatmavě rubínová barva mladého vína postupně přechází do granátové barvy s fialovými odlesky
Vůnětmavě rubínová barva mladého vína postupně přechází do granátové barvy s fialovými odlesky
Chuťvíno je kulaté s plným tělem, na patře cítíme příjemné třísloviny společně s chutí zralého ovoce, víno má dlouhý konec
BioAno, vhodné i pro vegany
Obsah cukruSuché
OdrůdaMontepulciano
Ročník2020
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlok předkrmům, těstovinám, uzeninám a studeným nářezům, k pokrmům z červeného masa (i v pikantních úpravách) nebo k výběru sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v lokalitě Torri v městečku Torano Nuovo, zpravidla mírné svahy s jižní nebo jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 250 m.n.m.; půda je převážně vápenitá; mikroklima na vinici je pod vlivem nedalekého mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 3700-4000 v uspořádání "spurred cordon".

Výroba

Na začátku červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl na počátku října. Po odstopkování a podrcení hroznů je mošt macerován po dobu 5-6 dnů na slupkách při teplotě 28-30C. Fermentace při kontrolované teplotě po dobu 14 dnů proběhla v nerezovém tanku a následné zrání po dobu 12 měsíců v 30 hl sudu ze Slavonského dubu. Po 3 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Montepulciano patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v Itálii. Plocha výsadby druhá za nejrozšířenější odrůdou Sangiovese, těsně před plochou výsadby odrůdy Barbera.  S odrůdou Montepulciano se setkáme ve střední Itálii - v regionech Abruzzo, Marché, Molise a (severní část) Apulie, v menší míře i v sousedních regionech Lazio, Kampánie a Toskánsko (ale pozor, není pěstováno v městě Montepulciano a nemá nic společného s vínem Vino Nobile di Montepulciano!). Největší podíl na výsadbě má region Abruzzo (podle některých pramenů až nad 50% veškeré výsadby), následován Apulií. Nejrozšířenější denominace je Montepulciano d'Abruzzo DOC (někdy se setkáme i se stejnojmenným pojmenováním odrůdy). Odrůda získala i několik DOCG denominací: Montepulciano d'Abruzzo Coline Teramane DOCG a Tullum DOCG (region Abruzzo) a Conero DOCG a Offida DOCG (region Marche).

Odrůda Montepulciano dává ovocitá vína s minimem tříslovin a s vysokým obsahem pigmentů, pro tuto vlastnost je populární do kupáží s dalšími odrůdami - celkem je součástí až 50 různých DOC. Nejznámější je kupáž s odrůdou Sangiovese, kde tvoří základ vín z denominací Rosso Conero a Rosso Piceno v regionu Marche.   

Produkce

Asi 30,000 láhví

Další ocenění 

Vínařství Barone Cornacchia bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne