Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

"Casanova" Cerasuolo d'Abruzzo DOC Superiore 2021

B311

Nový produkt

Víno Cerasuolo "Casanova" se představuje sytě růžovou barvou a intenzivní kombinací ovocných a květinových vůní, na patře převládají ovocné chutě - cítíme zde zralé třešně, ostatně podle nich víno získalo své jméno. Víno Cerasuolo je výtečné výtečné k těstovinám, bílému masu, pizze, pokrmům s houbami nebo k výběru středně vyzrálých sýrů.   

Poslední láhve,

Více informací

236 Kč s DPH

-20%

 295 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionAbruzzo
Barvasytě růžová
Vůněintenzivní kombinace ovocných a květinových vůní, ve které převládá vůně zralých třešní
Chuťna patře je víno čerství, harmonické a příjemné, opět převládá ovocný projev vyzrálých třešní, víno má na patře středně dlouhé trvání
BioAno, vhodné i pro vegany
Obsah cukruSuché
OdrůdaMontepulciano
Ročník2021
Alkohol14.5%
Archivace2 - 4 roky
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k těstovinám, bílému masu, pizze, pokrmům s houbami nebo k výběru středně vyzrálých sýrů

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v lokalitě Torri v městečku Torano Nuovo, zpravidla mírné svahy s jižní nebo jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 250 m.n.m.; půda je převážně vápenitá; mikroklima na vinici je pod vlivem nedalekého mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 3700-4000 v uspořádání "spurred cordon".

Výroba

Na začátku červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl na počátku října. Po odstopkování a podrcení hroznů je mošt macerován po dobu 24 hodin na slupkách při teplotě 8-10C, následně byly hrozny jemně lisovány. Fermentace při kontrolované teplotě 16-18C po dobu 14 dnů a následné zrání po dobu 4 měsíců proběhly v nerezovém tanku. Po 1 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Montepulciano patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v Itálii. Plocha výsadby druhá za nejrozšířenější odrůdou Sangiovese, těsně před plochou výsadby odrůdy Barbera.  S odrůdou Montepulciano se setkáme ve střední Itálii - v regionech Abruzzo, Marché, Molise a (severní část) Apulie, v menší míře i v sousedních regionech Lazio, Kampánie a Toskánsko (ale pozor, není pěstováno v městě Montepulciano a nemá nic společného s vínem Vino Nobile di Montepulciano!). Největší podíl na výsadbě má region Abruzzo (podle některých pramenů až nad 50% veškeré výsadby), následován Apulií. Nejrozšířenější denominace je Montepulciano d'Abruzzo DOC (někdy se setkáme i se stejnojmenným pojmenováním odrůdy). Odrůda získala i několik DOCG denominací: Montepulciano d'Abruzzo Coline Teramane DOCG a Tullum DOCG (region Abruzzo) a Conero DOCG a Offida DOCG (region Marche).

Odrůda Montepulciano dává ovocitá vína s minimem tříslovin a s vysokým obsahem pigmentů, pro tuto vlastnost je populární do kupáží s dalšími odrůdami - celkem je součástí až 50 různých DOC. Nejznámější je kupáž s odrůdou Sangiovese, kde tvoří základ vín z denominací Rosso Conero a Rosso Piceno v regionu Marche. 

Produkce

Asi 15,000 láhví

Další ocenění 

Vínařství Barone Cornacchia bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne