Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Colle Cupo 2018, Controguerra DOC Rosso Riserva

B302

Nový produkt

Víno Colle Cupo se představuje temně rubínovou barvou a plným kulatým tělem tělem, v vůni cítíme příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce a kořenitých tónů. Výtečné k výrazným pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů na závěr.   

Více informací

515 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 479 Kč Až do 108 Kč
6 464 Kč Až do 309 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionAbruzzo
Barvatemně rubínově červená
Vůněbohatá kombinace vůní zralého červeného ovoce s kořenitými tóny
Chuťvíno je kulaté, má plné tělo, na patře cítíme červené ovoce v kombinaci s kořenitými tóny v dlouhém závěru
BioAno, vhodné i pro vegany
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Montepulciano, Cabernet Sauvignon a Merlot
Ročník2018
Alkohol14.0%
Archivace10 - 12 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovýtečné k pokrmům z červeného masa a zvěřině nebo k výběru vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Il Cupo v lokalitě Torri v městečku Torano Nuovo, vybrané tratě ve svazích s převážně jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 250 m.n.m.; půda je převážně vápenitá; mikroklima na vinici je pod vlivem nedalekého mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 3700-4000 v uspořádání "spurred cordon".

Výroba

V první polovině července probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl podle odrůd na konci září a v první polovině října. Po odstopkování a podrcení hroznů je mošt macerován po dobu 9 dnů na slupkách při teplotě 28-30C. Fermentace při kontrolované teplotě po dobu 18 dnů proběhla v nerezovém tanku a následné zrání po dobu 18 měsíců v 5,5 hl sudu z francouzského dubu. Po 8 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Montepulciano patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v Itálii. Plocha výsadby druhá za nejrozšířenější odrůdou Sangiovese, těsně před plochou výsadby odrůdy Barbera.  S odrůdou Montepulciano se setkáme ve střední Itálii - v regionech Abruzzo, Marché, Molise a (severní část) Apulie, v menší míře i v sousedních regionech Lazio, Kampánie a Toskánsko (ale pozor, není pěstováno v městě Montepulciano a nemá nic společného s vínem Vino Nobile di Montepulciano!). Největší podíl na výsadbě má region Abruzzo (podle některých pramenů až nad 50% veškeré výsadby), následován Apulií. Nejrozšířenější denominace je Montepulciano d'Abruzzo DOC (někdy se setkáme i se stejnojmenným pojmenováním odrůdy). Odrůda získala i několik DOCG denominací: Montepulciano d'Abruzzo Coline Teramane DOCG a Tullum DOCG (region Abruzzo) a Conero DOCG a Offida DOCG (region Marche).

Odrůda Montepulciano dává ovocitá vína s minimem tříslovin a s vysokým obsahem pigmentů, pro tuto vlastnost je populární do kupáží s dalšími odrůdami - celkem je součástí až 50 různých DOC. Nejznámější je kupáž s odrůdou Sangiovese, kde tvoří základ vín z denominací Rosso Conero a Rosso Piceno v regionu Marche.   

Produkce

Asi 5,000 láhví

Další ocenění 

Vínařství Barone Cornacchia bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne