Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

"Casanova" Trebbiano d'Abruzzo DOC Superiore 2021

B323

Nový produkt

Víno Trebbiano "Casanova" se představuje elegantním ovocným aroma, na patře cítíme elegantní a vyvážené víno, ve kterém opět převládají ovocné tóny. Výtečné k rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům.   

Více informací

236 Kč s DPH

-20%

 295 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 207 Kč Až do 531 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionAbruzzo
Barvaslámově žlutá se zelenavými záblesky
Vůnědelikátní kombinace ovocných a květinových vůní, ve které převládají vůně zralých jablek a květů ovocných stromů
Chuťčerstvé a harmonické víno s výraznou chutí, na patře převládá ovocný projev, víno má na patře středně dlouhé trvání
BioAno, vhodné i pro vegany
Obsah cukruSuché
OdrůdaTrebbiano Abruzzese
Ročník2021
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlok pokrmům z ryb a mořských plodů, bílého masa nebo k výběru čerstvých sýrů doplněnému džemem

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Lagó v lokalitě Torri v městečku Torano Nuovo, mírný svah s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 250 m.n.m.; půda je převážně vápenitá; mikroklima na vinici je pod vlivem nedalekého mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 3400-3700 v uspořádání "spurred cordon".

Výroba

Na začátku červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v polovině září. Po odstopkování a podrcení hroznů je mošt macerován přes noc na slupkách při teplotě 8-10C, následně byly hrozny jemně lisovány. Fermentace při kontrolované teplotě 16-18C po dobu 14 dnů a následné zrání po dobu 5 měsíců, z toho 2 měsíce na kvasničních kalech, proběhly v nerezovém tanku. Po 1 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Název Trebbiano je v Itálii používán pro skupinu bílých odrůd. Původ odrůdy je podle Plinia Staršího řazen do regionu Kampánie, avšak již v té době byla zaznamenána vína téhož názvu v oblasti Toskánska a Umbrie. Jiný pramen považuje za kolébku této odrůdy do okolí řeky Trebbia v regionu Emilia-Romagna, kde je jedno z vín Trebbiano pěstováno dodnes. Rodina Trebbiano zahrnuje řadu lokálních odrůd mezi něž patří i Trebbiano Abruzzese, která je domovem v regionu Abruzzo a představuje zde dominantní bílou odrůdu, podobně jako je Montepulciano mezi modrými odrůdami. Občas je jméno odrůdy nesprávně uváděno ve formě denominace vztažené k této odrůdě: Trebbiano d'Abruzzo.

Produkce

Asi 10,000 láhví

Další ocenění 

Vínařství Barone Cornacchia bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne