Kategorie

Slevy

Vinařství La Carlina

Vinařství La Carlina najdeme v městečku Grinzane Cavour na rozhraní pod-oblastí Langhe a Monferrato, kde se také nachází většina jejich vinic. Další vinice vlastní v oblasti Asti v obci Bionzo. La Carlina je mladé vinařství – a to rovnou ve dvou významech: založeno bylo v roce 2014 a vinaři jsou představitelé mladé „hipster“ generace, sourozenci Camilla a Francesco Scavino. 

Vinařství La Carlina najdeme v městečku Grinzane Cavour na rozhraní pod-oblastí Langhe a Monferrato, vinařství se nachází na úpatí kopce s historickým hradem, který vévodí celému kraji, a na svazích tohoto kopce se také nachází většina vinic. La Carlina je mladé vinařství – a to rovnou ve dvou významech: založeno bylo v roce 2014 a vinaři jsou představitelé mladé ‚hipster‘ generace, sourozenci Camilla a Francesco Scavino. Název vinařství „La Carlina“ připomíná dětství obou sourozenců, tak se jmenoval statek jejich prarodičů, kam jezdili na prázdniny, prožívali dětská dobrodružství, ale také se poprví seznámili s výrobou vína a jako teenageři vyrobili první ‚vlastní‘ víno. Rodiče Camilly a Francesca také pěstovali víno, ale prodávali všechny hrozny na zpracování do místního družstva. Hlavní aktivitou rodiny je (úspěšný) podnik na výrobu těstovin. Což pomohlo mladým ‚do začátku‘ – kromě převzetí rodinných vinic si mohli dovolit koupit objekt staré vinařské školy se zařízeným sklepem a v sousedství ležící zanedbanou ‚barolovou‘ vinici, kterou částečně zachovali a částečně po jednotlivých tratích obnovují.     


Vinařství La Carlina obhospodařuje celkem 18 hektarů vinic v Grinzane Cavour a dalších 7 hektarů v oblasti Asti v obci Bionzo (pokud Vám zní název této lokality povědomě, máte pravdu – v této obci sídlí vinařství Boeri Alfonso, a společně s vinařstvím Agostino Pavia máme celkem tři vinařství produkující vína v tomto úžasném terroir pro vína Barbera :-)). Obec Grinzane Cavour spadá do pod-oblasti Barolo a tak není překvapením, že dominantní odrůdou na vinicích v Langhe je Nebbiolo, menší část plochy zabírá bílá odrůda Favorita. A v Asti je celá plocha vinic osázena obrůdou Barbera. Celková roční produkce vinařství je v současné době asi 50,000 láhví.


Vinařství La Carlina je od samého začátku oficiálně ‚BIO‘ certifikované, samozřejmostí je nulové použití chemických přípravků při ošetřování révy. Podobně i při práci ve sklepě používají převážně tradiční postupy, ovšem s mladým přístupem. :-)

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne