Kategorie

Slevy

Vinařství Bergaglio Cinzia

Cinzia Bergaglio specializuje na produkci vín Gavi, podobně jako vinařství Castellari Bergaglio náš druhý partner z oblasti Gavi (Cinzia Bergaglio a Marco Castellari-Bergaglio jsou sestřenice a bratranec). Podobně jako většina našich partnerů, Cinzia Bergaglio zaručuje obdělávání půdy s použitím ekologicky šetrných produktů s nízkým dopadem na životní prostředí, ačkoliv vinařství formálně nežádá o certifikaci organické produkce.

Vinařství Azienda Agricola Bergaglio Cinzia sídlí v městečku Tassarolo, asi 5 km severně od města Gavi. V okolí Tassarola a samotného města Gavi se nacházejí vinice s vysokým obsahem železa dávající půdě typické červené zabarvení (tzv. „terrarossa“, červená země) a výtečné předpoklady pro pěstování odrůdy Cortese a výrobu minerálních vín Gavi. Díky tomu se Cinzia Bergaglio specializuje na produkci vín Gavi, podobně jako vinařství Castellari Bergaglio (Cinzia Bergaglio je sestřenice našeho druhého vinaře z Gavi Marco Castellari-Bergaglio). Mottem rodiny Bergaglio je „Naší největší odměnou je pocit uspokojení ze zrodu kvalitního vína!“. Podobně jako většina našich partnerů, Cinzia Bergaglio ošetřuje vinice v souladu s legislativou EU pro ekologické zemědělství a zaručuje obdělávání půdy s použitím ekologicky šetrných produktů s nízkým dopadem na životní prostředí, ačkoliv vinařství formálně nežádá o certifikaci organické produkce. Ve svých svých sklepích používá vinařství nejmodernější technologie, například horizontální lis k jemnému lisování, k zachování kvality hroznů a dosažení co nejvyšší výsledné kvality produkovaných vín. Fermentace i zrání vína probíhá v nerezových tancích s řízenou kontrolou teploty.


Z produkce vinařství jsme pro Vás vybrali víno La Fornace, Gavi DOCG (di Tassarolo) a Grifone delle Roveri, Gavi DOCG di Gavi, které zrálo na kvasničných kalech.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne