Kategorie

Slevy

Vinařství Bergaglio Cinzia

Cinzia Bergaglio specializuje na produkci vín Gavi, podobně jako vinařství Castellari Bergaglio náš druhý partner z oblasti Gavi (Cinzia Bergaglio a Marco Castellari-Bergaglio jsou sestřenice a bratranec). Podobně jako většina našich partnerů, Cinzia Bergaglio zaručuje obdělávání půdy s použitím ekologicky šetrných produktů s nízkým dopadem na životní prostředí, ačkoliv vinařství formálně nežádá o certifikaci organické produkce.

Vinařství Azienda Agricola Bergaglio Cinzia sídlí v městečku Tassarolo, asi 5 km severně od města Gavi. V okolí Tassarola a samotného města Gavi se nacházejí vinice s vysokým obsahem železa dávající půdě typické červené zabarvení (tzv. „terrarossa“, červená země) a výtečné předpoklady pro pěstování odrůdy Cortese a výrobu minerálních vín Gavi. Díky tomu se Cinzia Bergaglio specializuje na produkci vín Gavi, podobně jako vinařství Castellari Bergaglio (Cinzia Bergaglio je sestřenice našeho druhého vinaře z Gavi Marco Castellari-Bergaglio). Mottem rodiny Bergaglio je „Naší největší odměnou je pocit uspokojení ze zrodu kvalitního vína!“. Podobně jako většina našich partnerů, Cinzia Bergaglio ošetřuje vinice v souladu s legislativou EU pro ekologické zemědělství a zaručuje obdělávání půdy s použitím ekologicky šetrných produktů s nízkým dopadem na životní prostředí, ačkoliv vinařství formálně nežádá o certifikaci organické produkce. Ve svých svých sklepích používá vinařství nejmodernější technologie, například horizontální lis k jemnému lisování, k zachování kvality hroznů a dosažení co nejvyšší výsledné kvality produkovaných vín. Fermentace i zrání vína probíhá v nerezových tancích s řízenou kontrolou teploty.


Z produkce vinařství jsme pro Vás vybrali víno La Fornace, Gavi DOCG (di Tassarolo) a Grifone delle Roveri, Gavi DOCG di Gavi, které zrálo na kvasničných kalech.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek
 • 195 Kč

  Víno Gioccia Secca je vyrobeno z typické piemontské odrůdy Cortese, podobně jako známá vína Gavi DOCG, ale je poníženo na úroveň Vino Bianco. Vyznačuje se jemnou kombinací květinových a ovocných vůní a chutí; doporučujeme jej k polévkám, pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům.

  195 Kč
 • 280 Kč  295 Kč  -5%

  Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Díky zrání na kvasničných kalech se víno Grifone delle Roveri vyznačuje výraznými směsí ovocných vůní a chutí; doporučujeme jej k polévkám, pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům.    

  280 Kč  295 Kč  -5%
  Sleva!
 • 295 Kč  310 Kč  -5%

  Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Díky zrání na kvasničných kalech se víno Grifone delle Roveri vyznačuje výraznými směsí ovocných vůní a chutí; doporučujeme jej k polévkám, pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům.    

  295 Kč  310 Kč  -5%
  Sleva!
 • 233 Kč  245 Kč  -5%

  Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Víno La Fornace se vyznačuje jemnou kombinací květinových a ovocných vůní a chutí; doporučujeme jej k polévkám, pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům.

  233 Kč  245 Kč  -5%
  Sleva!
 • 195 Kč

  Tato Barbera je základní víno vinařství, harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena. Doporučujeme zvláště k těstovinám a lehkým úpravám masa.  Poslední láhve.

  195 Kč
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne