Bílé víno

Prohlédnuté produkty

Slevy

Gioccia Secca 2021, Vino Bianco

B503

Nový produkt

Víno Gioccia Secca je vyrobeno z typické piemontské odrůdy Cortese, podobně jako známá vína Gavi DOCG, ale je poníženo na úroveň Vino Bianco. Vyznačuje se jemnou kombinací květinových a ovocných vůní a chutí; doporučujeme jej k polévkám, pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům.

Více informací

195 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaslámově žlutá se zeleným nádechem
Vůněpříjemná kombinace květových a ovocných vůní - citrusové ovoce
Chuťsměs ovocných a květinových chutí - zelené jablko, exotické ovoce, citrusy
Obsah cukruSuché
OdrůdaCortese
Ročník2021
Alkohol12.5 %
Archivace2 - 4 roky
PříležitostGastronomie
Jídlojako aperitiv, k kředkrmům, polévkám, rybám nebo čerstvým sýrům

Více informací

Vinice

vinice v katastru města Tassarolo, převažují zde vápencové hlíny ve směsi s tufy, keře jsou pěstovány metodou Guyot, k ošetření keřů dochází pouze lokálně v případě nákazy

Výroba

Po 'zelené sklizni' v červenci hrozny dozrávají v první polovině září; k výrobě vína jsou použity hrozny, které nebyly vybrány k výrobě vína Gavi DOCG. Po ručním sběru jsou hrozny jemně lisovány na horizontálním lisu a následně probíhá fermentace v nerezových tancích pod řízenou teplotou a na kvasinkách. Následuje zrání opět v nerezových tancích po dobu 6 měsíců, lahvování a další 2 měsíce ležení na láhvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Vína Gavi, která pochází z malého regionu v okolí stejnojmenného města (11 vinařských obcí) v jihovýchodním Piemontu, jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Vinařka Cinzia Bergaglio pěstuje převážně odrůdu Corteze a z ní vytváří vína Gavi DOCG. Hrozny k výrobě vína Gioccia Secca pocházejí z vinice v katastru města Tassarolo. K výrobě vína jsou použity hrozny, které neprošly náročným výběrem pro výrobu vína La Fornace, Gavi DOCG.

Giocca Secca znamení v italštině "suchá kapka".

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne