Kategorie

Slevy

Vinařství Delpero

Rodinné vinařství Delpero najdeme ve vesničce Santo Stefano Roero v regionu Piemont, asi 10 km severovýchodně od města Alba. Vinařská tradice rodiny Delpero začala po 1. světové válce a dnes pokračuje třetí generací. V současné době vinařství Delpero pěstuje víno na 7 hektarech, na kterých hospodaří podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale zatím bez oficiální BIO certifikace. Na vinicích pěstují pouze lokální odrůdy typické pro oblast Roero.

Rodinné vinařství Delpero najdeme ve vesničce Santo Stefano Roero v regionu Piemont, asi 10 km severovýchodně od města Alba. Vinařská tradice rodiny Delpero začala po 1. světové válce, kdy čtyři bratři Augusto, Carlo, Guido a Pietro založili vinice a začali pěstovat víno. Postupně rodinná tradice pokračovala prostřednictvím Pietrova syna Michele a dále Michelových synů Manuele a Maurizio Delpero, kteří představují současnou generaci rodinného vinařství. Starší z bratrů, Maurizio kromě práce v rodinném vinařství také pracuje také jako hlavní sklepmistr v ‘barolovém’ vinařství Gomba Boschetti.


V současné době vinařství Delpero pěstuje víno na 7 hektarech, na kterých hospodaří podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale zatím bez oficiální BIO certifikace. Jednotlivé vince se nachází ve třech vinařských obcích, kromě již míněné obce Santo Stefano Roero ještě v obcích Canale a Monteu Roero, všechny v centru oblasti Roero. Půda na vinicích tvoří převážně vápencové slíny a pískovce s občasným výskytem jílovitých půd, podobně jako v celé oblasti Roero se jedná o bývalé mořské dno.Na vinicích pěstují převážně odrůdu Nebbiolo, která je v oblasti Roero doma, v menší míře odrůdu Barbera a v bílých vínech odrůdy Arneis a Favorita, vše typické odrůdy pro oblast Roero a Langhe.


Z nabídky vinařství jsme pro Vás vybrali ‘to nejlepší’ – víno Roero DOCG, které stojí v piemontské hierarchii hned za velkými víny Barolo a Barbaresco. A trvalo nám nějakou dobu, než jsme získali možnost toto víno dovézt, roční produkce se pohybuje okolo pouhých 900 lahví, o které je mezi zákazníky velký zájem. Věřím, že si víno Roero vychutnáte tak, jako si je vychutnávám já!

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek
 • 695 Kč

  Alta Langa je příjemné víno s pěkným tělem přinášející vůně vyzrálého zeleného ovoce s nádechem chlebovinky a minerality. Výtečné jako aperitiv, doporučujeme také k předkrmům a zeleninovým salátům nebo pokrmům z ryb a mořských plodů.

  695 Kč
 • 499 Kč  525 Kč  -5%

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s kořenitými tóny. Výborné ke všem úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak' (pozor na vyšší alkohol!). Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

  499 Kč  525 Kč  -5%
  Sleva!
 • 423 Kč  445 Kč  -5%

  Roero Arneis Riserva je víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející bohatou kombinaci ovocných a květinových chutí a vůní. Doporučujeme je k těstovinám, úpravám bílého masa nebo k výběru středně vyzrálých sýrů. 

  423 Kč  445 Kč  -5%
  Sleva!
 • 410 Kč  455 Kč  -10%

  Roero, víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející vůně vyzrálého ovoce s nádechem živočišných tónů a koření. Ideální 'náhrada' velkých vín Barolo. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

  410 Kč  455 Kč  -10%
  Sleva!
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne