Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Roero Delpero 2016, Roero DOCG

D101

Nový produkt

Roero, víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející vůně vyzrálého ovoce s nádechem živočišných tónů a koření. Ideální 'náhrada' velkých vín Barolo. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

Více informací

410 Kč s DPH

-10%

 455 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 400 Kč Až do 164 Kč
6 387 Kč Až do 410 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená s granátovými odlesky
Vůněvýrazná vůně vyzrálého ovoce s nádechem živočišných vůní, na závěr cítíme i vůni vanilky a ušlechtilého dřeva
Chuťkomplexní víno s plným tělo a pevnou strukturou, na patře cítíme kombinaci vyzrálého ovoce, kořenitých tónů i ušlechtilého dřeva, víno má dlouhou příjemnou dochuť se zřetelnými tříslovinami
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2016
Alkohol14.0%
Archivace10 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlopečeným a dušeným masům a vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Vybrané polohy vinic v katastru obcí Santo Stefano Roero, Canale a Monteu Roero, všechny s jižní až jihovýchodní expozicí. Stáří keřů je různé podle vinic v rozpětí asi 25 - 40 roků; půdu tvoří převážně vápencové slíny a pískovce s občasným výskytem jílových půd - bývalé mořské dno

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá v polovině října. Fermentace proběhla v nerezovém tanku po dobu asi 25 dnů a následovalo zrání ve středně velkých dubových sudech (obsah 10hl, dřevo pochází ze Slavonie) po dobu 22 měsíců, následuje lahvování a další ležení na lahvi po dobu nejméně dvou roků, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Oblast Roero patří - společně s oblastmi Langhe, Gattinara a Ghemme - mezi ceněné oblasti produkce vín z odrůdy Nebbiolo. Ocenění nejvyšší kvality bylo potvrzeno udělením denominace Roero DOCG. Vína z oblasti Roero stojí stále poněkud ve stínu 'velkých vín' Barolo a Barbaresco, v jejichž těsném sousedství se nachází, ale to můžeme považovat spíše za výhodu - za ceny výrazně nižší, než jsou ceny Barola, máme možnost ochutnat vína, která jsou kvalitou i charakterem Barolu podobná.

Vinař Maurizio Delpero kromě vlastního vinařství pracuje také jako sklepmistr ve známém vinařství Gomba Boschetti nacházejícím se přímo v samotném městě Barolo. 

Produkce

Asi 900 lahví ročně.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne