Kategorie

Slevy

Vinařství Boeri Alfonso

Vinařství Boeri Alfonso je součástí historie naší firmy, jejich vína jsem začal dovážet pro soukromou potřebu ještě před vznikem myšlenky na dovoz vína pro komerční účely. Dodnes je toto vinařství mé nejoblíbenější a nejúspěšnější - jal podle zájmu zákazníků tak i podle mnoha ocenění na soutěžích. Boeri Alfonsi je držitelem ocenění 'pětihvězdičkové vinařství' soutěže Prague Wine Trophy.    

Rodinné vinařství Boeri Alfonso se nachází v městečku Costigliole d’Asti asi 15 km jihovýchodně od centra provincie města Asti v regionu Piemont. Vinařská filozofie rodiny Boeri je jednoduchá. Jak říká Giorgio Boeri, spoluvlastník společnosti: „Věříme, že k tomu, abychom produkovali vína nejvyšší kvality, je třeba dát maximální péči vinici a udržovat si respekt k půdě, protože dobré víno se rodí především na vinici.“ Toto jsou hlavní zásady, jež jsou často připomínány, když lidé mluví o vínech připravených rodinou Boeri. Veškerá práce na vinici je manuální s minimálním zásahem mechanizace. Na práci na vinici se podílí celá rodina, která také pokrývá veškeré potřeby na obhospodařování vinic. Externí pomoc je najímána pouze v případě potřeby během období sběru vína. “Na našich vinicích používáme pesticidy pouze výjimečně v případech, kdy je třeba ošetřit lokální výskyt nákazy. Také hnojiva jsou používána pouze zřídka a – pokud přistoupíme k jejich použití – jsou použita pouze organická a přírodní hnojiva. Konečně, zavlažování: na našich vinicích nezavlažujeme, v duchu dlouholeté filozofie rodiny Boeri ponecháváme na přírodě, aby rozhodla, kolik vody víno potřebuje” říká Giorgio Boeri. Skutečnost, že rodina Boeri zasahuje do přírodního procesu na vinici tak zřídka, potvrzuje jejich závazek k přirozené produkci vína maximálně odrážejícího charakter ročníku. “Terroir a počasí, nikoliv vinař, musí určovat osobitou chuť každého vína v daném roce.”


Historie vinařství rodiny Boeri sahá do období kolem roku 1900, kdy pradědeček dnešních vlastníků Alfonso Boeri začal s pěstováním vína na svazích vrchu Bricco Quaglia. Od té doby až do dneška každá generace, počínaje pradědečkem Alfonsem, dále dědečkem Giovannim a otcem dnešních vlastníků Alfonsem, přenáší na své nástupce vášeň pro pěstování a přípravu vína stejně tak i pro tvrdou práci, která je s tímto spojena, a enormní uspokojení, které přichází se zrodem báječného vína.


V roce 1998 převzali vedení vinice a vinařství od svého otce dnešní vlastníci, bratři Giorgio a Roberto Boeri. Ti se rozhodli dále směřovat k pěstování hroznů nejvyšší kvality a k produkci výjimečného vína. Rozhodli se pojmenovat svá vína ‚Alfonso Boeri’ na počest svého otce a také pradědečka, zakladatele celé tradice. První lahvované víno Giorgia a Roberta byla Barbera d’Asti Superiore Pörlapà, hrozny na výrobu tohoto vína pocházely z vinice, která byla poprvé osázena dědečkem Giovannim v roce 1936 (a plodí nádherná vína dodnes!). Povzbuzeni úspěchem svého prvního vína, Giorgio a Roberto začali produkovat další vína, pro něž byly použity hrozny z vinic na svazích Bricco Quaglia. Postupně zde obnovili několik vinic, na nichž osázeli révu nejenom tradiční odrůdy Barbera, ale také Moscato, Chardonnay a Nebbiolo.


Do naší nabídky jsme zařadili celou produkci vinařství – pozornost si zaslouží především výtečná vína z odrůdy Barbera ve třech provedeních, Chardonnay zrající v barrique soudcích a perlivé Moscato, která sbírají ocenění na soutěžích. Dále kupáž Nebbiolo + Barbera, Dolcetto a ‚nerezové‘ Chardonnay. 

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 23 z 23 položek
Zobrazeno 1 – 23 z 23 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne