Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Nebbiolo I. - "pro potěšení"

VM19101

Nový produkt

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými pro párování s jídlem. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Nebbiolo :-) 

Více informací

1 875 Kč s DPH

Namísto 2 251 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 825 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle výrazná červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva, tabáku, koření,.. - viz popis jednotlivých vín
ChuťNebbiolo zpravidla dává vína s plným tělem a pěknou strukturou a znatelnými tříslovinami, ale rozpětí typů vín ve výběru je tak široké, že nelze jednoznačně popsat - doporučujeme popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2017, 2x 2016, 2x 2015 a 2008
PříležitostGastronomie

Více informací

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku dobrého vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami. No to máte druhou sadu vín "pro vychutnání" :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.       

Ve výběru nás čekají vína z produkce pěti vinařů ze tří různých produkčních pod-oblastí: Alba, Langhe a Monferrato:

Langhe DOC Nebbiolo DOC 2017 z vinařství La Ca Nova. Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou, které zrálo 14 měsíců ve velkém sudu z rakouského dubu, se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k těstovinám, úpravám červeného masa a zvěřiny nebo k talíři vyzrálých sýrů. Výborné k pití již teď s potenciálem k několikaleté archivaci. PWT 2018: Velká zlatá medaile pro víno ročníku 2016.

Langhe DOC Nebbiolo DOC 2017 z vinařství Cascina Massara. Plné víno s výraznými tříslovinami (zatím nemělo čas se ‚zakulatit‘ – vhodné pro milovníky tvrdých vín) kombinující ovocitost s tóny dřeva z velkých dubových sudů. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům, zvěřině nebo k vyzrálým sýrům. I toto víno má potenciál k několikaleté archivaci. PWT 2019: Velká zlatá medaile.

Bosco del Monaco 2015, Nebbiolo d’Alba DOCVína zrálo v barrique soudcích ze Slavonského dubu (polovina v nových a polovina v jednou použitých). Charakter vína je podobný vínu Roero, i párování s jídly je podobné. PWT 2017: Zlatá medaile.

La Terrazze dei Beccheri 2015, Nebbiolo d’Alba DOCHarmonické víno s plným tělem, které zrálo v nerezovém tanku (jediné z celého výběru). Projevuje se pevnou strukturou přinášející svěží vůně čerstvého ovoce s nádechem květinových tónů. Doporučujeme k těstovinám, červenému masu nebo k vyzrálým sýrům. PWT 2017: Zlatá medaile.

Noto 2008, Monferrato DOC Rosso z vinařství Boeri Alfonso. Zrálo 12 měsíců v barrique sudech (částečně použitých), výtečné víno, které má charakter tradičních vín Barolo, dlouho zrálo a nyní je na vrcholu a ještě pár let vydrží. Doporučujeme párovat s pečeným a grilovaným masem, zvěřinou nebo vyzrálými sýry. PWT 2018: Zlatá medaile.

Ra Neira 2016, Vino Rosso z vinařství Rocco di Carpeneto. Panenská sklizeň, organická produkce – přístup podobný jako u našich vinařů autentistů. Víno zrálo ve velkém dubovém sudu po dobu 19 měsíců. Elegantní, ale stále lehké víno (12.5%) s výrazným obsahem tříslovin, které je vhodné především k pokrmům z červeného masa, zvěřině nebo výběru sýrů na závěr.

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady pro 'náročnější' konzumenty: "Nebbiolo pro vychutnání" :-)

Obsah balení

 • 430 Kč
  1 x

  Langhe Nebbiolo je plné víno s výraznými tříslovinami (zatím nemělo čas se ‚zakulatit‘ – vhodné pro milovníky tvrdých vín) kombinující ovocitost s tóny dřeva z dubových sudů. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům, zvěřině nebo k vyzrálým sýrům.

  430 Kč
 • 365 Kč
  1 x

  Víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející svěží vůně čerstvého ovoce s nádechem živočišných tónů a výrazné třísloviny získané během dlouhého zrání v barrique sudech. Výhodná alternativa k vínům typu Barolo a Barbaresco. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

  365 Kč
 • 315 Kč
  1 x

  Harmonické víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející svěží vůně čerstvého ovoce s nádechem květinových tónů. Výhodná alternativa k vínům typu Barolo a Barbaresco. Doporučujeme k těstovinám, červenému masu nebo k vyzrálým sýrům. 

  315 Kč
 • 345 Kč
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k těstovinám, úpravám červeného masa a zvěřiny nebo k talíři vyzrálých sýrů. Výborné k pití již teď s potenciálem k několikaleté archivaci.

  345 Kč
 • 395 Kč
  1 x

  Noto je víno vytvořené ve stylu tradičních vín Barolo, bohaté víno s dlouhým obdobím vyzrávání (víno přišlo na trh 9 roků po sklizni) a očekávanou dlouhou životností. Tip na archivaci! Doporučujeme k pokrmům z červeného masa a zvěřiny. Také pro vychutnání samotného vína při výjimečné příležitosti. 

  395 Kč
 • 401 Kč  445 Kč  -10%
  1 x

  Víno Ra Neira z 'královské' odrůdy Piemontu - Nebbiolo, nové víno v nabídce vinařství, ročník 2016 je panenská sklizeň. Představuje elegantní, ale stále lehké víno s výrazným obsahem tříslovin, které je vhodné především k pokrmům z červeného masa, zvěřině nebo výběru sýrů na závěr. Také vhodné k několikaleté archivaci.

  401 Kč  445 Kč  -10%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne