Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Nebbiolo I. - "pro potěšení"

VM22101

Nový produkt

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými pro párování s jídlem. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Nebbiolo :-) 

Více informací

2 150 Kč s DPH

Namísto 2 673 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 2 100 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle výrazná červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva, tabáku, koření,.. - viz popis jednotlivých vín
ChuťNebbiolo zpravidla dává vína s plným tělem a pěknou strukturou a znatelnými tříslovinami, ale rozpětí typů vín ve výběru je tak široké, že nelze jednoznačně popsat - doporučujeme popis jednotlivých vín
Bio3x BIO
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2x 2017, 3x 2018, 1x 2019
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivacezpravidla 5 - 10 roků, konkrétně viz popis jednotlivých vín
OceněníPrague Wine Trophy: 6x Velká zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídlozpravidla k červenému masu nebo výběru sýrů, viz popis jednotlivých vín

Více informací

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku dobrého vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami. No to máte druhou sadu vín "pro vychutnání" :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.       

Ve výběru nás čekají vína z produkce čtyř vinařů ze čtyř různých produkčních pod-oblastí: dvou DOCG - Barbaresco a Roero a dvou DOC - Langhe a Monferrato:

Barbaresco DOCG 2017. PWT 2020: Velká zlatá medaile s hodnocením 93 bodů. BIO.

Barbaresco DOCG 2018. PWT 2021: Velká zlatá medaile s hodnocením 92 bodů. BIO.

Vína Barbaresco jsou – společně s víny Barolo – považována za vrchol produkce vín Nebbiolo. Díky podmínkám terroir, vína Barbaresco bývají obvykle přístupnější a dříve pitelná než vína Barolo, obzvláště pokud se jedná o ‚základní‘ víno Barbaresco z více vinic. Doporučujeme tato vína ‚pro vychutnání‘ si vína samotného. Pokud chcete Barbaresco párovat s jídlem, doporučujeme je k úpravám červeného masa – výtečné k telecímu či skopovému nebo úpravám zvěřiny, ale raději ne s těžkými omáčkami.

Langhe DOC Nebbiolo 2018. Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou, které zrálo 14 měsíců ve velkém sudu z rakouského dubu, se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k těstovinám, úpravám červeného masa a zvěřiny nebo k talíři vyzrálých sýrů. Výtečné k pití teď stejně tak jako po několikaleté archivaci. PWT 2021: Velká zlatá medaile s hodnocením 92 bodů. BIO.

Všechna tři výše uvedená vína pochází z vinařství La Ca Nova.

Roero DOCG 2017 z vinařství Cascina Ciapat di Bertello. Víno z oblasti Roero, které stojí stále poněkud ve stínu 'velkých vín' Barolo a Barbaresco, v jejichž těsném sousedství se nachází. Ale to můžeme považovat spíše za výhodu - za ceny výrazně nižší, než jsou ceny velkých „B“, máme možnost ochutnat vína, která jsou kvalitou i charakterem podobná. Toto víno zrálo ve středně velkých sudech ze slavonského dubu. Doporučujeme k pečeným a dušeným masům a vyzrálým sýrům. PWT 2022: Velká zlatá medaile s hodnocením 92 bodů. Víno ročníku 2017 je vyprodáno, v sadě naleznete víno Roero 2015.

Langhe DOC Nebbiolo 2018 z vinařství Cascina Massara. Plné víno s výraznými tříslovinami kombinující ovocitost s tóny dřeva z velkých dubových sudů. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům, zvěřině nebo k vyzrálým sýrům. I toto víno má potenciál k několikaleté archivaci. PWT 2021: Velká zlatá medaile s hodnocením 91 bodů.

Noto 2019, Monferrato DOC Nebbiolo z vinařství Boeri Alfonso. Vinařství Boeri se vrátilo k výrobě tohoto vína po 11 rocích a my jsme tomu rádi :-) Víno zrálo 12 měsíců v barrique sudech (částečně použitých). Doporučujeme párovat s pečeným a grilovaným masem, zvěřinou nebo vyzrálými sýry. PWT 2022: Velká zlatá medaile s hodnocením 90 bodů.

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady pro 'náročnější' konzumenty: "Nebbiolo pro vychutnání" :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne