Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Nebbiolo I. - "pro potěšení"

VM23101

Nový produkt

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými pro párování s jídlem. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Nebbiolo :-) 

Více informací

1 995 Kč s DPH

Namísto 2 245 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 945 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle výrazná červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva, tabáku, koření,.. - viz popis jednotlivých vín
ChuťNebbiolo zpravidla dává vína s plným tělem a pěknou strukturou a znatelnými tříslovinami, ale rozpětí typů vín ve výběru je tak široké, že nelze jednoznačně popsat - doporučujeme popis jednotlivých vín
Bio3x BIO
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník1x 2015, 3x 2018, 1x 2019, 1x 2020
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivacezpravidla 5 - 10 roků, konkrétně viz popis jednotlivých vín
OceněníPrague Wine Trophy: 2x Velká zlatá medaile, 4x Zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídlozpravidla k červenému masu nebo výběru sýrů, viz popis jednotlivých vín

Více informací

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku dobrého vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami. No to máte druhou sadu vín "pro vychutnání" :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.       

Ve výběru nás čekají vína z produkce šesti vinařů ze čtyř různých produkčních pod-oblastí: jedné v klasifikaci DOCG - Roero a tří v klasifikaci DOC - Alba, Langhe a Monferrato:

Roero DOCG 2015 z vinařství Cascina Ciapat di Bertello. Víno z oblasti Roero, které stojí stále poněkud ve stínu 'velkých vín' Barolo a Barbaresco, v jejichž těsném sousedství se nachází. Ale to můžeme považovat spíše za výhodu - za ceny výrazně nižší, než jsou ceny velkých „B“, máme možnost ochutnat vína, která jsou kvalitou i charakterem podobná. Toto víno zrálo ve středně velkých sudech ze slavonského dubu. Doporučujeme k pečeným a dušeným masům a vyzrálým sýrům. PWT 2021: Zlatá medaile.

Nebbiolo d‘Alba DOC 2020 z vinařství Gomba Boschetti. Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého lesního ovoce v kombinaci s květinovými tóny. Výborné k úpravám bílého i červeného masa nebo výběru středně vyzrálých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích.  PWT 2022: Zlatá medaile s hodnocením 89 bodů.

Muntaja 2018, Nebbiolo d‘Alba DOC z vinařství Osvaldo Barberis.  Výtečné víno ze starých keřů, které zrálo v použitých barrique soudcích z francouzského dubu, s plným tělem a pevnou strukturou kombinující vůně vyzrálého ovoce s kombinací živočišných tónů a výrazné třísloviny. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům.  Vhodné též k pití jen tak, ať už teď nebo za několik roků. PWT 2021: Zlatá medaile s hodnocením 89 bodů. BIO.

Langhe DOC Nebbiolo 2018 z vinařství La Ca Nova. Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou, které zrálo 14 měsíců ve velkém sudu z rakouského dubu, se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k těstovinám, úpravám červeného masa a zvěřiny nebo k talíři vyzrálých sýrů. Výtečné k pití teď stejně tak jako po několikaleté archivaci. PWT 2021: Velká zlatá medaile s hodnocením 92 bodů. BIO.

Volubile 2018, Langhe DOC Nebbiolo z vinařství La Carlina.  Výtečné víno s plným tělem, které zrálo souběžně v sudech tonneaux a nerezovém tanku, vhodné pro párování s pokrmy z červeného masa včetně grilovaného. Zajímavá alternativa k vínům Barolo - vhodné též k pití jen tak, ať už teď nebo za několik roků. PWT 2021: Zlatá medaile s hodnocením 89 bodů. BIO.

Noto 2019, Monferrato DOC Nebbiolo z vinařství Boeri Alfonso. Vinařství Boeri se vrátilo k výrobě tohoto vína po 11 rocích a my jsme tomu rádi :-) Víno zrálo 12 měsíců v barrique sudech (částečně použitých). Doporučujeme párovat s pečeným a grilovaným masem, zvěřinou nebo vyzrálými sýry. PWT 2022: Velká zlatá medaile s hodnocením 90 bodů.

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady pro 'náročnější' konzumenty: Nebbiolo pro vychutnání nebo z výběru pro opravdu náročné milovníky pěkných vín: Platinová sada :-)

Obsah balení

 • 311 Kč  345 Kč  -10%
  1 x

  Víno ze starých keřů s plným tělem a pevnou strukturou kombinující vůně vyzrálého ovoce s kombinací živočišných tónů a výrazné třísloviny. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

  311 Kč  345 Kč  -10%
  Sleva!
 • 351 Kč  390 Kč  -10%
  1 x

  Roero, víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející svěží vůně čerstvého ovoce s nádechem živočišných tónů a i přes dlouhé zrání ve dřevě si víno ponechává charakteristickou ovocnou vůni hroznů. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

  351 Kč  390 Kč  -10%
  Sleva!
 • 337 Kč  355 Kč  -5%
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k těstovinám, úpravám červeného masa a zvěřiny nebo k talíři vyzrálých sýrů. Výborné k pití již teď s potenciálem k několikaleté archivaci.

  337 Kč  355 Kč  -5%
  Sleva!
 • 347 Kč  385 Kč  -10%
  1 x

  Volubile je výtečné víno s plným tělem, vhodné pro párování s pokrmy z červeného masa včetně grilovaného. Zajímavá alternativa k vínům Barolo - vhodné též k pití jen tak, ať už teď nebo za několik roků. 

  347 Kč  385 Kč  -10%
  Sleva!
 • 365 Kč
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého lesního ovoce v kombinaci s květinovými tóny. Výborné k úpravám bílého i červeného masa nebo výběru středně vyzrálých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích.  Poslední láhve.

  365 Kč
 • 535 Kč
  1 x

  Noto je víno vytvořené ve stylu tradičních vín Barolo, bohaté víno s dlouhým obdobím vyzrávání  a očekávanou dlouhou životností. Tip na archivaci! Doporučujeme k pokrmům z červeného masa a zvěřiny. Také pro vychutnání samotného vína při výjimečné příležitosti. 

  535 Kč

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne