Kategorie

Slevy

Vinařství Gomba Boschetti

Rodinné vinařství Cascina Gomba Boschetti rodiny Gomba najdeme na okraji městečka Barolo ve východní části regionu Piemont (podoblast Langhe), známého produkcí velkých vín stejného jména. A právě vína Barolo DOCG tvoří většinu produkce vinařství. Hlavou rodiny je Sergio Gomba, dnes již sedmdesátník. Na práci ve vinařství se řadu let podílí i další generace – dcera Stefania a neteř a synovec Giulia a Andrea.

Rodinné vinařství Cascina Gomba Boschetti rodiny Gomba najdeme na okraji městečka Barolo ve východní části regionu Piemont (podoblast Langhe), známého produkcí velkých vín stejného jména. A právě vína Barolo DOCG tvoří většinu produkce vinařství. V současné době vinařství vlastní asi 20 hektarů vinic, z toho je většina osázena odrůdou Nebbiolo pro výrobu vína Barolo a Langhe Nebiolo, zbývající vinice jsou osázeny modrými odrůdami Barbera a Dolcetto a bílou odrůdou Arneis. Celková produkce vinařství je necelých 200,000 láhví.


Hlavou rodiny a celého vinařství je Sergio Gomba, na práci ve vinařství se řadu let podílí I další generace – dcera Stefania a neteř a synovec Giulia a Andrea. Sergio se narodil v roce 1944 do rodiny farmáře v oblasti Langha, jako nejmladší z 5 dětí. Život na venkově v období po 2. světové válce byl těžký a kdo mohl, odešel do města za pevnou pracovní dobou a placenou dovolenou, o kterých se farmářím  mohlo  - a popravdě může i dnes -  pouze zdát. Také mladý Sergio odešel z farmy, stal se řidičem náklaďáku a rodičům na farmě pomáhal ve volném čase. Ale časem Sergio pochopil, že půda je podstata jeho života, a v roce 1977 koupil v Langhe farmu s vinicemi a sady lískových oříšků. Vyměnil volant náklaďíku za volant traktoru a tvrdě pracoval rok za rokem, sklizeň za sklizní. V roce 1991 se dozvěděl, že je možné koupit farmu s vinicemi přímo v Barolu. Rozhodl se rychle, v létě farmu koupil a na podzim sklízel hrozny pro své první víno Barolo – z jediné vinice, která plodila. Vlastnící farmy se odstěhovali a již roky předdím omezovali péči o vinice. Následující rok Sergio oysázel odrůdou Nebbiolo 3 hektary vinic a nadíle pokračoval, v roce 1998 dosahovala výměra nových vinic 11 hektarů. V současné době se vinařství stará o celkových 20 hektarů, většina v samotném Barolu, menší vinice i v Piobesi, Santa Vittoria a Monforte, kde jsou vysázeny ‘ostatní’ odrůdy – Arneis, Barbera, Dolcetto a Moscato.


V roce 2003 Sergio zahájil stavbu nových sklepů a láhvovací linky uprostřed vinice Boschetti – jméno vinice se take promítlo do názvu vinařství – na jihovýchodním předměstí Barolo, stavba nového vinařství stojí na temeni kopce a tvoří dominantu celé vinice. V další fázi zde přistavěl i několik apartmánů s překrásným výhledem na vinice a vinařství provozuje i agroturistiku – budete zde vítáni.                


Sergio Gomba, dnes již sedmdesátník, je stale hlavou rodiny a vinařství. Na práci ve vinařství se řadu let podílí i další generace – dcera Stefania a neteř a synovec Giulia a Andrea. Hlavním enologem vinařství je mladý vinař Maurizio Delpero pocházející ze staré vinařské rodiny v Roeru, který kromě práce stále udržuje i tradici rodinného vinařství.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek
 • 302 Kč  335 Kč  -10%

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s ušlechtilým dřevem z dubových sudů. Výborné k úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

  302 Kč  335 Kč  -10%
  Sleva!
 • 581 Kč  645 Kč  -10%

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého ovoce v kombinaci s květinovými a kořenitými tóny. Výborné k úpravám červeného masa včetně zvěřiny nebo výběru vyzrálých tvrdých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. 

  581 Kč  645 Kč  -10%
  Sleva!
 • 689 Kč  765 Kč  -10%

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého ovoce v kombinaci s květinovými a kořenitými tóny. Výborné k úpravám červeného masa včetně zvěřiny nebo výběru vyzrálých tvrdých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. 

  689 Kč  765 Kč  -10%
  Sleva!
 • 284 Kč  315 Kč  -10%

  Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – naše Dolcetto je univerzální víno, které můžeme použít k téměř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. 

  284 Kč  315 Kč  -10%
  Sleva!
 • 311 Kč  345 Kč  -10%

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého lesního ovoce v kombinaci s květinovými tóny. Výborné k úpravám bílého i červeného masa nebo výběru středně vyzrálých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

  311 Kč  345 Kč  -10%
  Sleva!
 • 1 319 Kč  1 465 Kč  -10%

  Velké víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého lesního ovoce v kombinaci s květinovými a kořenitými tóny. Výborné k úpravám červeného masa včetně zvěřiny nebo výběru vyzrálých tvrdých sýrů. Samozřejmě si můžeme vychutnat víno samotné. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 20 rocích. 

  1 319 Kč  1 465 Kč  -10%
  Sleva!
 • 788 Kč  875 Kč  -10%

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého ovoce v kombinaci s květinovými a kořenitými tóny. Výborné k úpravám červeného masa včetně zvěřiny nebo výběru vyzrálých tvrdých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 15 rocích. 

  788 Kč  875 Kč  -10%
  Sleva!
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne