Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Nebbiolo II. - "pro vychutnání"

VM20102

Nový produkt

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Přechutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Nebbiolo :-) 

Více informací

3 395 Kč s DPH

Namísto 3 600 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 3 345 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle výrazná červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva z ušlechtilého dřeva, koření, tabáku - viz popis jednotlivých vín
Chuťvína s plným tělem a pevnou strukturou, harmonická, zpravidla s výraznými tříslovinami - více viz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník3x 2016, 2x 2015, 1x2017
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivacezpravidla 10 - 15 roků, ale i více - viz popis jednotlivých vín
OceněníPrague Wine Trophy: 6x Velká zlatá medaile
PříležitostVelká vína Nebbiolo jsou vhodným společníkem pro významnou příležitost nebo pro vychutnání si vína samotného. Výtečný dárek pro toho, kdo velké víno dokáže ocenit
JídloVelká vína Nebbiolo můžeme párovat s pokrmy z červeného masa a zvěřiny nebo vyzrálými sýry.

Více informací

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny z oblastí Barolo a Barbaresco, vždy po třech z každé oblasti, vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. (Naproti tomu, v sadě "pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přímočařejšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu.)  :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.        

V tomto výběru na Vás čekají opravdu špičková vína z oblastí Barolo a Barbaresco, vždy po třech z každé oblasti:

Barolo DOCG 2016

Barolo DOCG del Comune di Barolo 2015

z vinařství Gomba Boschetti

Massara 2015, Barolo DOCG z vinařství Cascina Massara

Vína Barolo tvoří vrchol nabídky každého vinařství ve městě Barolo a jsou řazena mezi nejlepší vína Itálie. Vína Barolo zrají minimálně dva roky ve velkém dubovém sudu a následně několik roků na láhvi. Barolo je velké víno pro významnou příležitost, případně k vybrané gastronomii – výrazným pokrmům z červeného masa, zvěřiny a vyzrálým sýrům. Všechna tři vína získala v nedávném hodnocení soutěže Prague Wine Trophy Velkou zlatou medaili za hodnocení nad 90 bodů, včetně 94 bodů pro víno Massara.

Barbaresco DOCG 2017

Montefico 2016, Barbaresco DOCG

Montestefano 2016, Barbaresco DOCG (nahrazeno vínem Montestefano 2017, ročník 2016 je již vyprodán)

Tři vína Barbaresco z vinařství La Ca Nova, jedno ‚základní‘ pocházející z více vinic a dvě vína z ‚cru‘ vinic, po kterých jsou i pojmenována. Vína Barbaresco pochází z města Barbaresco, souseda a konkurenta výše zmíněného města Barolo. Díky podmínkám terroir, vína Barbaresco bývají obvykle přístupnější a dříve pitelná než vína Barolo. Podobně jako vína Barolo, i vína Barbaresco doporučujeme ‚pro vychutnání‘ si vína samotného. Pokud chcete Barbaresco párovat s jídlem, doporučujeme je k úpravám červeného masa – výtečné k telecímu či skopovému nebo úpravám zvěřiny, ale raději ne s těžkými omáčkami. Tato tři vína získala v nedávném hodnocení soutěže Prague Wine Trophy Velkou zlatou medaili za shodné hodnocení 93 bodů.

U všech vín z této sady doporučuji vína dekantovat a otevřít s dostatečným časovým předstihem před vlastní konzumací.

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady Nebbiolo - "pro potěšení" :-)

Obsah balení

 • 761 Kč  845 Kč  -10%
  1 x

  Barolo je největší víno Piemontu a jedna z nejprestižnějších klasifikací v celé Itálii. Barolo Massara je velké víno pro výjimečnou příležitost! Také vhodné pro archivaci - toto víno je výtečné k pití již nyní a má potenciál dalšího zlepšování po dobu nejméně dalších minimálně 5 let.

  761 Kč  845 Kč  -10%
  Sleva!
 • 536 Kč  595 Kč  -10%
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 12 rocích. 

  536 Kč  595 Kč  -10%
  Sleva!
 • 590 Kč  655 Kč  -10%
  1 x

  Víno Montestefano 2016 je vyprodáno, doporučujeme Vaší pozornosti víno ročníku 2017, který slibuje být ještě lepší než předchozí. Jen potřebuje čas. Buď zrát v láhvi anebo s předstihem dekantovat ;-)

  590 Kč  655 Kč  -10%
  Sleva!
 • 446 Kč  495 Kč  -10%
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. 

  446 Kč  495 Kč  -10%
  Sleva!
 • 581 Kč  645 Kč  -10%
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého ovoce v kombinaci s květinovými a kořenitými tóny. Výborné k úpravám červeného masa včetně zvěřiny nebo výběru vyzrálých tvrdých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. 

  581 Kč  645 Kč  -10%
  Sleva!
 • 689 Kč  765 Kč  -10%
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého ovoce v kombinaci s květinovými a kořenitými tóny. Výborné k úpravám červeného masa včetně zvěřiny nebo výběru vyzrálých tvrdých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. 

  689 Kč  765 Kč  -10%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne