Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Nebbiolo II. - "pro vychutnání"

VM21102

Nový produkt

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Přechutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Nebbiolo :-) 

Více informací

3 675 Kč s DPH

Namísto 4 090 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 3 625 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle výrazná červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva z ušlechtilého dřeva, koření, tabáku - viz popis jednotlivých vín
Chuťvína s plným tělem a pevnou strukturou, harmonická, zpravidla s výraznými tříslovinami - více viz popis jednotlivých vín
Bio3x BIO
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2x 2015, 1x 2016, 3x2017
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivacezpravidla 10 - 15 roků, ale i více - viz popis jednotlivých vín
OceněníPrague Wine Trophy: 6x Velká zlatá medaile
PříležitostVelká vína Nebbiolo jsou vhodným společníkem pro významnou příležitost nebo pro vychutnání si vína samotného. Výtečný dárek pro toho, kdo velké víno dokáže ocenit
JídloVelká vína Nebbiolo můžeme párovat s pokrmy z červeného masa a zvěřiny nebo vyzrálými sýry.

Více informací

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny z oblastí Barolo a Barbaresco, vždy po třech z každé oblasti, vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. (Naproti tomu, v sadě "pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přímočařejšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu.)  :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.        

V tomto výběru na Vás čekají opravdu špičková vína z oblastí Barolo a Barbaresco, vždy po třech z každé oblasti:

Massara 2015, Barolo DOCG z vinařství Cascina Massara. Barolo je velké víno pro významnou příležitost, případně k vybrané gastronomii – výrazným pokrmům z červeného masa, zvěřiny a vyzrálým sýrům. Barolo Massara je velké víno pro výjimečnou příležitost! Také vhodné pro archivaci - toto víno je výtečné k pití již nyní a má potenciál dalšího zlepšování po dobu nejméně dalších minimálně 10 roků. PWT 2020: Velká zlatá medaile s hodnocením 94 bodů.

Barolo DOCG 2016 z vinařství La Carlina. Barolo je velké víno s plným tělem, vhodné pro výjimečnou příležitost. Výtečné k meditaci s vínem, ať už teď  (pro milovníky vín s výraznými tříslovinami) nebo za několik až mnoho roků. PWT 2020: Velká zlatá medaile s hodnocením 94 bodů. 

Barolo DOCG del Comune di Barolo 2015 z vinařství Gomba Boschetti. Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého ovoce v kombinaci s květinovými a kořenitými tóny. Výborné k úpravám červeného masa včetně zvěřiny nebo výběru vyzrálých tvrdých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších minimálně 5 rocích. PWT 2020: Velká zlatá medaile s hodnocením 94 bodů.

Tři vína Barbaresco z vinařství La Ca Nova, jedno ‚základní‘ pocházející z více vinic a dvě vína z ‚cru‘ vinic, po kterých jsou vína pojmenována. Vína Barbaresco pochází z města Barbaresco, souseda a konkurenta výše zmíněného města Barolo. Díky podmínkám terroir, vína Barbaresco bývají obvykle přístupnější a dříve pitelná než vína Barolo. Podobně jako vína Barolo, i vína Barbaresco doporučujeme ‚pro vychutnání‘ si vína samotného. Pokud chcete Barbaresco párovat s jídlem, doporučujeme je k úpravám červeného masa – výtečné k telecímu či skopovému nebo úpravám zvěřiny, ale raději ne s těžkými omáčkami.

Barbaresco DOCG 2017 - PWT 2020: Velká zlatá medaile s hodnocením 93 bodů

Montefico 2017, Barbaresco DOCG - PWT 2021: Velká zlatá medaile s hodnocením 92 bodů

Montestefano 2017, Barbaresco DOCG - PWT 2021: Velká zlatá medaile s hodnocením 93 bodů

U všech vín z této sady doporučuji vína dekantovat a otevřít s dostatečným časovým předstihem (minimálně několik hodin) před vlastní konzumací.

U všech vín z této sady doporučuji vína dekantovat a otevřít s dostatečným časovým předstihem před vlastní konzumací.

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady Nebbiolo - "pro potěšení" :-)

Obsah balení

 • 845 Kč
  1 x

  Barolo je největší víno Piemontu a jedna z nejprestižnějších klasifikací v celé Itálii. Barolo Massara je velké víno pro výjimečnou příležitost! Také vhodné pro archivaci - toto víno je výtečné k pití již nyní a má potenciál dalšího zlepšování po dobu nejméně dalších minimálně 5 let.

  845 Kč
 • 735 Kč
  1 x

  Barolo Bricco Carlina je velké víno s plným tělem, vhodné pro výjimečnou příležitost. Výtečné k meditaci s vínem, ať už teď  (pro milovníky vín s výraznými tříslovinami) nebo za několik až mnoho roků. 

  735 Kč
 • 495 Kč
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. 

  495 Kč
 • 655 Kč
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 15 rocích.  Doporučujeme s předstihem dekantovat. 

  655 Kč
 • 595 Kč
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 12 rocích.  Doporučujeme před konzumací dekantovat. 

  595 Kč
 • 765 Kč
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého ovoce v kombinaci s květinovými a kořenitými tóny. Výborné k úpravám červeného masa včetně zvěřiny nebo výběru vyzrálých tvrdých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. 

  765 Kč

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne