Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Nebbiolo II. - "pro vychutnání"

VM19102

Nový produkt

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Přechutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Nebbiolo :-) 

Více informací

2 825 Kč s DPH

Namísto 3 291 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 2 775 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle výrazná červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva z ušlechtilého dřeva, koření, tabáku - viz popis jednotlivých vín
Chuťvína s plným tělem a pevnou strukturou, harmonická, zpravidla s výraznými tříslovinami - více viz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník3x 2015 / 2016, 2x 2012, 1x2016
Archivacezpravidla do 10 roků, ale i více - viz popis jednotlivých vín
PříležitostVelká vína Nebbiolo jsou vhodným společníkem pro významnou příležitost nebo pro vychutnání si vína samotného. Výtečný dárek pro toho, kdo velké víno dokáže ocenit
JídloVelká vína Nebbiolo můžeme párovat s pokrmy z červeného masa a zvěřiny nebo vyzrálými sýry.

Více informací

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Naproti tomu, v sadě "pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přímočařejšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu.  :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.        

Ve výběru nás čekají vína z produkce tří vinařů ze tří různých produkčních pod-oblastí DOCG doplněných jedním vínem DOC ze starých keřů:

LAUT 2012, Barolo DOCG z vinařství Pira Giorgio. Vína Barolo tvoří vrchol nabídky každého vinařství ve městě Barolo a jsou řazena mezi nejlepší vína Itálie. Víno zrálo dva roky ve velkém dubovém sudu ze slavonského dubu a několik roků na láhvi. Barolo LAUT je velké vína pro významnou příležitost, případně k vybrané gastronomii – pokrmům z červeného masa, zvěřiny a vyzrálým sýrům. PWT 2017: Zlatá medaile, Grand Test Víno & Styl: 92.5 bodu.

Barbaresco DOCG 2015 / 2016

Montefico 2015 / 2016, Barbaresco DOCG

Montestefano 2015 / 2016, Barbaresco DOCG

Tři vína Barbaresco z vinařství La Ca Nova, jedno ‚základní‘ pocházející z více vinic a dvě vína z ‚cru‘ vinic, po kterých jsou i pojmenována. Vína Barbaresco pochází z města Barbaresco, souseda a konkurenta výše zmíněného města Barolo. Díky podmínkám terroir, vína Barbaresco bývají obvykle přístupnější a dříve pitelná než vína Barolo. Vína ročníku 2015 se již zakulatila a třísloviny již nejsou tak výrazné. Pokud máte zájem o vína ‚hrubšího rázu‘ s výraznými tříslovinami, doporučuji zvolit vína ročníku 2016. U obou ročníků doporučuji dekantaci nebo si otevřete véno s předstihem. V případě mladšího ročníku – platí především pro dvě vína cru – si můžete víno otevřít již ráno při snídani a nechte jej rozdýchat před večerní konzumací J Podobně jako vína Barolo, i vína Barbaresco doporučujeme ‚pro vychutnání‘ si vína samotného. Pokud chcete Barbaresco párovat s jídlem, doporučujeme je k úpravám červeného masa – výtečné k telecímu či skopovému nebo úpravám zvěřiny, ale raději ne s těžkými omáčkami. Prague Wine Trophy 2018: Velká zlatá medaile pro ‚základní‘ Barbaresco 2015, Prague Wine Trophy 2019: Velká zlatá medaile pro ‚základní‘ Barbaresco 2016 a obě ‚cru‘ vína 2015. Vína cru ročníku 2016 mají ještě svůj čas ukázat, co v nich je :-)

Roero DOCG 2012 z vinařství Cascina Ciapat di Bertello. Méně známé víno z oblasti Roero, které stojí stále poněkud ve stínu 'velkých vín' Barolo a Barbaresco, v jejichž těsném sousedství se nachází. Ale to můžeme považovat spíše za výhodu - za ceny výrazně nižší, než jsou ceny velkých „B“, máme možnost ochutnat vína, která jsou kvalitou i charakterem podobná. Toto víno zrálo ve středně velkých sudech ze slavonského dubu. Doporučujeme k pečeným a dušeným masům a vyzrálým sýrům. PWT 2017: Zlatá medaile.     

K vínům DOCG jsme přidali jedno víno DOC: Valmaggiore 2016, Nebbiolo d’Alba DOC, také z vinařství Cascina Ciapat di Bertello. Hrozny pochází z 80 roků starých a víno zrálo v středně velkých soudcích ze Slavonského dubu, mix nových a jednou použitých. Víno s plným tělem a pevnou strukturou kombinující vůně vyzrálého ovoce s kombinací živočišných tónů a výrazné třísloviny. Výhodná alternativa k vínům typu Barolo a Barbaresco. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. PWT 2018: Zlatá medaile.

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady Nebbiolo - "pro potěšení" :-)

Obsah balení

 • 351 Kč  390 Kč  -10%
  1 x

  Roero, víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející svěží vůně čerstvého ovoce s nádechem živočišných tónů a i přes dlouhé zrání ve dřevě si víno ponechává charakteristickou ovocnou vůni hroznů. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

  351 Kč  390 Kč  -10%
  Sleva!
 • 415 Kč
  1 x

  Víno ze starých keřů s plným tělem a pevnou strukturou kombinující vůně vyzrálého ovoce s kombinací živočišných tónů a výrazné třísloviny. Výhodná alternativa k vínům typu Barolo a Barbaresco. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům.  Poslední láhve.

  415 Kč
 • 495 Kč
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. 

  495 Kč
 • 595 Kč
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 12 rocích. 

  595 Kč
 • 655 Kč
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 15 rocích. 

  655 Kč
 • 780 Kč
  1 x

  Barolo je největší víno Piemontu a jedna z nejprestižnějších klasifikací v celé Itálii. Barolo LAUT je vrcholným dílem enologa Girgio Pira, vinaře páté generace. Velké víno pro výjimečnou příležitost! Také vhodné pro archivaci. 

  780 Kč

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne