Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Nebbiolo Gomba 2020, Nebbiolo d'Alba DOC

G305

Nový produkt

Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého lesního ovoce v kombinaci s květinovými tóny. Výborné k úpravám bílého i červeného masa nebo výběru středně vyzrálých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

Poslední láhve.

Více informací

365 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená, v průběhu stárnutí se objevují granátové odlesky
Vůněelegantní vůně zralého lesního ovoce v kombinaci s vůní květin
Chuťvíno má plné tělo a pevnou strukturu, chuť vyzrálého ovoce na patře působí harmonickým dojmem, v dlouhé dochuti cítíme znatelné třísloviny
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2020
Alkohol13.5%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k těstovinám s masem, pokrmům s houbami, úpravám červeného masa - pečené, vařené, dušené nebo k talíři středně vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v oblasti Roero a Alba; svahy s různou expozicí v nadmořské výšce mezi 270 a 340 metry; stáří keřů se liší podle vinice; počet hlav: 4400 na hektar; půdu tvoří převážně vápencové slíny a pískovce - bývalé mořské dno.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl na začátku října. Fermentace na slupkách poměrně krátká, asi 10 dnů s několikerým ponořením matolinového koláče každý den, s použitím pouze přírodních kvasinek proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě. Následuje zrání ve starých dubových sudech různé velikosti po dobu 12 měsíců, krátká harmonizace v nerezovém tanku, lahvování a ležení na lahvi asi 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Oblast Roero patří - společně s oblastmi Langhe, Gattinara a Ghemme - mezi ceněné oblasti produkce vín z odrůdy Nebbiolo. Ocenění nejvyšší kvality bylo potvrzeno udělením denominace Roero DOCG. Toto konkrétní víno bylo úmyslně 'poníženo' z denominace DOCG na nižší d'Alba DOC. Vína z oblasti Roero stojí stále poněkud ve stínu 'velkých vín' Barolo a Barbaresco, v jejichž těsném sousedství se nachází, ale to můžeme považovat spíše za výhodu - za ceny výrazně nižší, než jsou ceny Barola, máme možnost ochutnat vína, která jsou kvalitou i charakterem Barolu podobná.

Naše Nebbiolo je elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého lesního ovoce v kombinaci s květinovými tóny. Výborné k úpravám bílého i červeného masa nebo výběru středně vyzrálých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

Produkce

Asi 30,000 láhví ročně 

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly následující ocenění:

Prague Wine Trophy 2020: Velká zlatá medaile a titul Prague Premium Gold pro víno ročníku 2018

Vínařství Gomba Boschetti bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2020, 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne