Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Muntaja 2018, Nebbiolo d'Alba DOC

O105

Nový produkt

Víno ze starých keřů s plným tělem a pevnou strukturou kombinující vůně vyzrálého ovoce s kombinací živočišných tónů a výrazné třísloviny. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

Více informací

311 Kč s DPH

-10%

 345 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 311 Kč Až do 207 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená s granátovými odlesky
Vůněsvěží, harmonická vůně čerstvého ovoce v kombinaci s květinovými vůněmi (fialky), na konci cítíme i vůni kávy a tabáku
Chuťelegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou, na patře působí harmonickým dojmem, cítíme kombinaci ovocných chutí s tóny černého čaje, tabáku a čokolády, v dlouhé dochuti cítíme znatelné třísloviny z barikových sudů
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2018
Alkohol14.5%
Archivace5 - 8 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice v obci Monforte d'Alba, svah s jižní expozicí; stáří keřů je asi 20 roků; půdu tvoří převážně vápence a pískovce - bývalé mořské dno.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl v polovině října. Fermentace na slupkách, asi 18 dnů, proběhla v nerezovém tanku s použitím pouze přírodních kvasinek. Následuje zrání v použitých barrique soudcích z francouzského dubu po dobu 12 měsíců, lahvování a ležení na lahvi asi 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Oblast Roero patří - společně s oblastmi Langhe, Gattinara a Ghemme - mezi ceněné oblasti produkce vín z odrůdy Nebbiolo. Ocenění nejvyšší kvality bylo potvrzeno udělením denominace Roero DOCG. Toto konkrétní víno bylo úmyslně 'poníženo' z denominace DOCG na nižší DOC d'Alba. Vína z oblasti Roero stojí stále poněkud ve stínu 'velkých vín' Barolo a Barbaresco, v jejichž těsném sousedství se nachází, ale to můžeme považovat spíše za výhodu - za ceny výrazně nižší, než jsou ceny Barolo, máme možnost ochutnat vína, která jsou kvalitou i charakterem Barolu podobná.

Jméno "Muntaja" odkazuje na viniční trať, z níž pochází hrozny použité pro výrobu tohoto vína. 

Vinařství Osvaldo Barberis se zaměřuje na produkci vín Dogliani DOCG, která v této produkční podoblasti představují to nejlepší  z odrůdy Dolcetto, ale jako 'doplněk' produkují i vína z dalších typických odrůd Piemontu - známých odrůd Barbera, Nebbiolo a autochtonní bílé odrůdy Nascetta. 

Produkce

Asi 1,200 láhví ročně 

Vínařství Osvaldo Barberis bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne