Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Barbera Gomba 2020, Barbera d'Alba DOC

G306

Nový produkt

Víno posledního ročníku - bude elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s ušlechtilým dřevem z dubových sudů. Zatím ještě trochu 'hranaté' a neotesané. Výborné k úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

Více informací

295 Kč s DPH

-12%

 335 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 285 Kč Až do 151 Kč
6 275 Kč Až do 362 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněintenzivní vůně zralého červeného ovoce v kombinaci s vůní vanilky a ušlechtilého dřeva
Chuťvíno má plné kulaté tělo, na patře cítíme vyzrálé ovoce - především třešně a švestky až k marmeládovým tónům, na patře je sametové a cítíme teplo a až sladkost; v dlouhé dochuti cítíme příjemné třísloviny
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2020
Alkohol13.5%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k těstovinám s masem, pokrmům s houbami, úpravám červeného masa - pečené, vařené, dušené nebo k talíři středně vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z jedné vinice (La Torra) přímo v obci Alba, podle které se denominace jmenuje; svah s jihozápadní až západní expozicí v nadmořské výšce okolo 320 metrů; stáří keřů 15-25 roků;  počet hlav: 4400 na hektar; půdu tvoří převážně vápencové slíny a pískovce - bývalé mořské dno.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl na přelomu září a října. Fermentace na slupkách poměrně krátká, asi 10 dnů s několikerým ponořením matolinového koláče každý den, s použitím pouze přírodních kvasinek proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě. Následuje zrání ve starých dubových sudech různé velikosti po dobu 10 měsíců, krátká harmonizace v nerezovém tanku, lahvování a ležení na lahvi asi 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Odrůda původně dávající vína nižší kvality pro každodenní pití, prodávané často bez lahvování, se v posledních dvou-třech desetiletích vypracovala na čelnou pozici mezi víny Piemontu. Tato Barbera je toho důkazem - plné a harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne s masovými nebo houbovými pokrmy. Také výtečné k výběru sýrů nebo pro vychutnání 'jen tak'.

Produkce

Asi 15,000 láhví ročně 

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly nísledující ocenění v soutěži Prague Wine Trophy:

PWT 2021: Zlatá medaile a titul "Prague Gold" pro víno Barbera 2018

Vínařství Gomba Boschetti bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2020, 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne