Kategorie

Slevy

Vinařství Barberis Osvaldo

Vinařství Osvaldo Barberis se nachází v oblasti Langhe v jihozápadním Piemontu, přibližně 5 km jižně od města Barolo. Na zhruba 9 ha vinic pěstují tři základní červené odrůdy Piemontu: především Dolcetto a v menší míře i Barbera a Nebbiolo. Na vinicích i ve sklepě se pracuje přísně v souladu s principy šetrného přístupu k přírodě a všechna produkovaná vína jsou oficiálně ‚organicky certifikované‘.

Vinařství Osvaldo Barberis se nachází v produkční oblasti  Dogliani (pojmenované podle města, kolem něhož se rozkládá) v Langhe v jihozápadním Piemontu, přibližně 5 km jižně od města Barolo. Oblast Dogliani je známá především produkcí vín Dolcetto, Dogliani je – spolu s městem Ovada – jednou z pouhých dvou produkčních oblastí nesoucích nejvyšší označení DOCG pro vína Dolcetto. Lokální zaměření na produkci vysoce kvalitních vín Dolcetto se promítá i do osazení vinic - z celkových zhruba 9 ha vinic pěstují na 7 ha odrůdu Dolcetto a zbylé 2 ha se rovnoměrně dělí mezi dvě zásadní odrůdy Piemontu: Barbera a Nebbiolo. Na vinicích i ve sklepě se pracuje přísně v souladu s principy šetrného přístupu k přírodě a všechna produkovaná vína jsou oficiálně ‚organicky certifikované‘. Všechna vína jsou lahvována bez filtrování a s minimem síření pro zachování přirozeného charakteru vín.


Z produkce vinařství jsme pro Vás vybrali tři vína Dolcetto di Dogliani DOCG: Avri, Puncin a Valdiba, reprezentující charakter terroiru na jednotlivých vinicích. Věříme, že toto rozšíření nabídky bude pro naše zákazníky zajímavým zpestřením a dalším ‚rozšířením obzorů‘ v poznávání vinařské Itálie.   


Zajímavostí také je, že kromě pěstování a výroby vína se vinařství zabývá i chovem dobytka, tradičního piemontského skotu, a naplňuje tak obraz tradiční piemontské farmy. Tak jak tomu bylo po staletí běžné.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 10 z 10 položek
Zobrazeno 1 – 10 z 10 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne