Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Cesca 2020, Barbera d'Alba DOC

O104

Nový produkt

Víno ze starých keřů s plným tělem a pevnou strukturou kombinující vůně vyzrálého ovoce s kombinací živočišných tónů a výrazné třísloviny. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

Poslední láhve.

Více informací

335 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní tmavě rubínová
Vůněbohatá směs ovocných vůní až k marmeládovým tónům, kořeněné tóny
Chuťelegantní víno s plným tělem, příjemnou kyselinkou a bohatou směs ovocných (červené bobule) a marmeládových chutí, vanilky a ušlechtilého dřeva, víno dlouho cítíme na patře
BioAno, bez síření
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2020
Alkohol15.0%
Archivace5 - 8 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k těstovinám, tepelně upravené zelenině, úpravám bílého i červeného masa - pečené, vařené, dušené nebo k talíři středně vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z viniční trati na samém vrcholu kopce s trvalou expozicí slunečním paprskům; stáří keřů je asi 30-35 roků; na vinici převládá směs naplavenin a jílovitých půd.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl v prvních dnech října. Fermentace na slupkách, asi 15 dnů, proběhla v nerezovém tanku s použitím pouze přírodních kvasinek. Následuje zrání v použitých barrique soudcích z francouzského dubu po dobu 12 měsíců, lahvování a ležení na lahvi asi 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Odrůda původně dávající vína nižší kvality pro každodenní pití, prodávané často bez lahvování, se v posledních dvou-třech desetiletích vypracovala na čelnou pozici mezi víny Piemontu. Naše Barbera d'Alba je plné a harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne, když si ji otevřeme k výrazným pokrmům, které by mnohá jiná vína přehlušily. Ale můžeme si toto víno vychutnat 'jen tak' s drobným občerstvením nebo výběrem sýrů.

Jméno "Cesca" odkazuje na viniční trať, z níž pochází hrozny použité pro výrobu tohoto vína. 

Vinařství Osvaldo Barberis se zaměřuje na produkci vín Dogliani DOCG, která v této produkční podoblasti představují to nejlepší  z odrůdy Dolcetto, ale jako 'doplněk' produkují i vína z dalších typických odrůd Piemontu - známých odrůd Barbera, Nebbiolo a autochtonní bílé odrůdy Nascetta. 

Produkce

Pouze asi 1,000 láhví ročně 

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy:

PWT 2022, Zlatá medaile a titul Prague Gold pro Cesca 2019

PWT 2021, Velká zlatá medaile a titul Prague Premium Gold pro Cesca 2018

PWT 2020, Stříbrná medaile a titul Prague Silver pro Cesca 2017

PWT 2019, Velká zlatá medaile a titul Prague Premium Gold pro Cesca 2016

Vínařství Osvaldo Barberis bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne