Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Aní 2020, Langhe DOC Nascetta

O121

Nový produkt

Víno ze starých keřů s plným tělem a pevnou strukturou kombinující vůně vyzrálého ovoce s kombinací živočišných tónů a výrazné třísloviny. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

Více informací

236 Kč s DPH

-20%

 295 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 207 Kč Až do 531 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaslámově žlutá
Vůněelegantní kombinace květinových vůní v kombinaci s vůní vyzrálého tropického ovoce,
Chuťčerstvé víno se znatelnou mineralitou, příjemnou kyselinkou a bohatou kombinací chutí - cítíme citrusy, zralé hrušky, náznak chlebovinky ze zrání na kalech, na patře má spíše kratší trvání
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaNascetta
Ročník2020
Alkohol14.0%
Archivace2 - 4 roky
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k polévkám a předkrmům, zeleninovým salátům, pokrmům z ryb a bílého masa a čerstvým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z viniční trati na samém vrcholu kopce s trvalou expozicí slunečním paprskům; stáří keřů je asi 20 roků; na vinici převládá směs naplavenin a jílovitých půd.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl v polovině září. Po drcení a jemném lisování hroznů následuje fermentace při kontrolované teplotě 18C, následuje zrání v nerezovém tanku po dobu asi 8 měsíců, z toho polovinu v kontaktu s kvasinkami. Po několikaměsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Nascetta je autochtonní bílá odrůda pěstovaná pouze na části oblasti Langhe, převážně v okolí města Novello. Známá a oblíbená v minulosti ale od 2. poloviny 19. století a následně ve 20 století se z vinic vytrácela - hlavní důvodem byl v době důraz kladený  spíše na kvantitu než kvalitu produkce. Tomuto trendu odrůda Nascetta nemohla vyhovět a tak došlo téměř k jejímu vymizení. Až v posledních desetiletích v souvislosti s opětovným příklonem ke kvalitě vín a k renezanci zájmu o místní tradiční odrůdy vína, vinaři opět začali tuto odrůdu vysazovat. Nicméně se stále jedná o raritní odrůdy s malou výsadbou a vinaře produkující toto víno můžeme 'spočítat na prstech obou rukou'.

Jméno "Aní" odkazuje na viniční trať, z níž pochází hrozny použité pro výrobu tohoto vína. 

Vinařství Osvaldo Barberis se zaměřuje na produkci vín Dogliani DOCG, která v této produkční podoblasti představují to nejlepší  z odrůdy Dolcetto, ale jako 'doplněk' produkují i vína z dalších typických odrůd Piemontu - známých odrůd Barbera, Nebbiolo a autochtonní bílé odrůdy Nascetta. 

Produkce

Asi 750 láhví ročně 

Další oceněnní

Wine Enthusiast 2021: 90 bodů

Pod korkem: hodnoceno srpen 2021

Vínařství Osvaldo Barberis bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne