Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Boeri Brut

B121

Nový produkt

Sekt Chardonnay Brut je vhodný jako aperitiv nebo doprovod k lehčím jídlům - předkrmům, zeleninovým salátům nebo k úpravám ryb a mořských plodů. A také 'jen tak' jako společník k Vašim příjemným chvílím pohody. 

Více informací

295 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvasvětle slámově žlutá se zelenými tóny
Vůnějarních květin, cukrových melounů a zralých hrušek
Chuťna patře vychutnáme lehkost a čerstvost vína s jeho perlením a jemným ovocným aroma na závěr
Obsah cukruBrut
OdrůdaChardonnay
Ročník2020
Alkohol11.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné jako aperitiv nebo k pokrmům z ryb a mořských plodů, zeleninovým salátům

Více informací

Vinice

Rodinná vinice Bricco Quaglia v městečku Costigliole d’Asti; svah s jihovýchodní orientací, stáří keřů asi 25 roků; půda převážně jílovito-vápenitá

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr probíhá v polovině září. Víno prochází standardním procesem výroby bílých vín, na který navazuje výroba sektu metodou Charmat - druhotné kvašení probíhá v nerezovém tanku po dobu více než 6 měsíců, po nalahvování víno zraje další dva měsíce ve vertikální poloze, než je připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Chardonnay je jediná globální odrůda, která se v regionu Piemont prosadila. A to důkladně, mezi piemontskými vinaři je velice oblíbená – téměř každý druhý vinař tuto odrůdu pěstuje a vytváří z ní odrůdová vína. Ne už tak časté je použití pro výrobu šumivých vín. V našem vínu je pro zvýraznění chuti přidána trocha odrůdy Rulandské modré. Víno je vhodné jako aperitiv nebo doprovod k lehčím jídlům - předkrmům, zeleninovým salátům nebo k úpravám ryb a mořských plodů. 

Produkce

Asi 1,000 lahví.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy:

PWT 2020, Prague Regional Champion a Prague Premium Gold pro Boeri Brut

Vínařství Boeri Alfonso bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2013, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2022 a 2023.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne