Země původu

Prohlédnuté produkty

Slevy

Dolcetto Boeri 2021, Monferrato DOC Dolcetto

B104

Nový produkt

Víno Monferrato Dolcetto je univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

Více informací

215 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 194 Kč Až do 129 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvarubínová s nachovými tóny
Vůněpřipomíná zralé červené ovoce, především třešně
Chuťsuché a šťavnaté s chutí červeného ovoce i lehkou kořenitostí, v dlouhém závěru s připomenutím hořké chutě mandlí, která je pro odrůdu Dolcetto typická
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník2021
Alkohol13.5%
Archivace2 - 4 roky
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
JídloDolcetto je univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem. Ideální pro grilování.

Více informací

Vinice

Rodinná vinice Bricco Quaglia v městečku Costigliole d’Asti; svah s jižní orientací, stáří keřů asi 20 roků; půda převážně jílovito-vápenitá

Výroba

Ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování probíhá v první polovině října. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 8 dnů. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu asi 6 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi asi 3 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Dolcetto je jedna z typických piemontských odrůd, mimo tento region se v podstatě nepěstuje. Vína Dolcetto se zpravila pijí mladá a nejsou vhodná k dlouhodobé archivaci. Někdy je Dolcetto přirovnáváno svým charakterem k vínu Beaujolais. Naše víno Monferrato Dolcetto je univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Víno má rubínovou barvu s nachovými tóny, vůně připomíná červené ovoce, především třešně. Na patře pocítíme intenzivní a harmonicky vyváženou chuť s následným připomenutím chutě mandlí, která je pro odrůdu Dolcetto typická.

Produkce

Asi 8,000 lahví ročně.

Další ocenění

Vínařství Boeri Alfonso bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2013, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2022 a 2023.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne