Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Delicious Bianco 2022, Bag-in-Tube 3 lt

B115

Nový produkt

Delicious je výraz používaný v piemontském dialektu pro 'něco krásné a delikátní'. Takové je i toto víno - jednoduché svěží víno vhodné především k jídlu. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena, která je umocněna ekonomickým balením - 4 standardní láhve za cenu 3! Doporučujeme na chatu, k táboráku nebo třeba i na zahradní 'grilovačku'.

Poslední 'tuba'.

Více informací

645 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvasvětle slámově žlutá se zlatavými odlesky
Vůnějemná ovocná - jablka, luční květiny
Chuťčerstvá s lehce zakulaceným tělem, pikantní kyselinka, mineralita a ovocitost v příjemné harmonii, závěr na patře středně dlouhý
Obsah cukruSuché
OdrůdaCortese
Ročník2021
Alkohol13.0%
Archivace1 - 2 roky
PříležitostGrilování
Jídlovhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů, zeleninovým salátům

Více informací

Vinice

Rodinná vinice Bricco Quaglia v městečku Costigliole d’Asti; svah s jižní orientací, stáří keřů asi 15 roků; půda převážně jílovito-vápenitá

Výroba

Ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování probíhá v druhé polovině září. Fermentace probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 15 dnů. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu asi 6 měsíců, následuje lahvování a krátké ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Delicious je výraz používaný v piemontském dialektu pro 'něco krásné a delikátní'. Takové je i toto víno - jednoduché svěží víno vhodné především k jídlu. Dominantní odrůdou v této kupáži je odrůda Cortese, typická pro oblast Piemonte a známá především díky vínu Gavi, které se z odrůdy Cortese vyrábí.

V bag-in-boxu se nachází stejné víno jako v láhvích vína Delicious.

Produkce

Asi 25,000 lahví ročně.

Další ocenění

Vínařství Boeri Alfonso bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2013, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2022 a 2023.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne