Kategorie

Slevy

Vinařství Ivaldi Franco

Franco Ivaldi patřil mezi první vinaře, kteří v 90. letech započali s výsadbou odrůdy Albarossa, která byla vyšlechtěna ze dvou nejdůležitějších odrůd Piemontu - Barbera a Nebbiolo. Víno Albarossa tvoří základ naší nabídky, doplněné víny z typických odrůd regionu Piemont Dolcetto a Freisa.  

Franco Ivaldi, zakladatel a majitel vinařství, je součástí dlouhé rodinné tradice v pěstování vína. V roce 1994 získal Franco titul Sommeliér a stal se přidruženým členem ONAV (Organizazione Nazionale Assagiatori Vini – Národní organizace sommeliérů). V následujícím roce se Franco osamostatnil a společně se svojí manželkou Katiou a synem Giorgiem (v současné době studuje enologii na Univerzitě v Turínu) založil vinařství v oblasti města Acqui Terme v provincii Alessandria.


Franco říká: „Věříme, že nízká produkce vína umožňuje hroznům vyvinout typické vlastnosti vín tradičních pro naši oblast. Dosahujeme teritoriální charakter našich vín kombinací nových technologií a dlouholetých a ověřených tradičních metod výroby vína.“ Tento přístup se odráží ve vínech Barbera, Dolcetto, Freisa a Cortese, které jsou všechny synonymem pro podoblast Piemontu nazvanou Monferrato.


Díky své filozofii být vždy na čele pokroku, vinařství Franco Ivaldi bylo mezi prvními, kteří vyzkoušeli v reálné produkci potenciál nově vyšlechtěné odrůdy vína Albarossa, vyšlechtěné křížením dvou prestižních piemontských odrůd Barbera a Nebbiolo.


Z produkce vinařství jsme pro Vás vybrali ‚vlajkovou loď‘ Albarosso doplněné červenými víny Freisa a Dolcetto a růžové víno La Vedova, kupáž týchž odrůd.  

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne