Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

La Ueca 2019, Dolcetto d'Acqui DOC Superiore

I107

Nový produkt

Naše víno La Uéca má rubínovou barvu s nachovými tóny, vůně připomíná červené ovoce, především třešně. Vína Dolcetto jsou univerzální párování s jídlem, mohou doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Víno La Uéca obstojí i samotné při užívání si vína 'jen tak' s malým občerstvením.

Více informací

365 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněovocná, čerstvá; připomíná červené bobuloviny, třešně, švestky
Chuťna patře cítíme příjemné taniny s vyrovnanou kyselinkou, v závěru zpravidla cítíme hořkou chuť mandlí
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník2019
Alkohol14.5%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlouniverzální víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu od polévek a předkrmů přes těstoviny, bílé i červené maso (mimo těžkých úprav) až po talíř sýrů na závěr

Více informací

Vinice

vinice se nachází ve svahu kopce ve výšce cca 400 metrů nad mořem, orientace je jižním a jihovýchodním směrem; složení půdy je převážně jílovito vápenaté; průměrné stáří vinné révy je asi 15 roků, réva je vedena metodou Guyot a hustota keřů je asi 5000 na hektar

Výroba

Ruční sběr hroznů probíhá v polovině září, k výrobě vína jsou vybrány jen ty nejvyzrálejší hrozny. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 14 dnů, z toho asi polovinu ve styku se slupkami. Zrání probíhá v nerezovém tanku po dobu 12 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi po dobu alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Dolcetto je jedna z typických piemontských odrůd a obsazuje zde pomyslnou třetí příčku (za víny Barbera a Nebbiolo). Původ odrůdy Dolcetto je právě v produkční podoblasti Acqui, dále se touto odrůdou setkáme v podoblastech Alba, Asti, Langhe a Ovada. Mimo Piemont se s víny Dolcetto prakticky nesetkáme. Vína Dolcetto se zpravidla pijí mladá a nejsou vhodná k dlouhodobé archivaci. Někdy je Dolcetto přirovnáváno svým charakterem k vínu Beaujolais. Naše víno La Uéca je univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Ale současně i uspokojí náročnějšího konzumenta při pití 'jen tak' s malým občerstvením. Víno má rubínovou barvu s nachovými tóny, vůně připomíná červené ovoce, především třešně. Na patře pocítíme intenzivní a harmonicky vyváženou chuť s následným připomenutím chutě mandlí, která je pro odrůdu Dolcetto typická.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Další ocenění

Předcházející ročníky získaly tato ocenění:

Prague Wine Trophy 2021:  Zlatá medaile a titul "Prague Gold" pro víno ročníku 2018

Prague Wine Trophy 2018:  Zlatá medaile a titul "Prague Gold" pro víno ročníku 2016

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne