Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

La Gilarda 2018, Monferrato Freisa DOC

I105

Nový produkt

Víno La Gilarda je lehké ovocité víno s jemnou perličkou, chutí připomíná jahody a maliny, ve vůni se přidává ještě vůně kvetoucích růží. Doporučujeme je k drůbeži, lehkým úpravám červeného masa, těstovinám a čerstvým sýrům. Doporučujeme lehce podchladit – podávejte při teplotě 16-18ºC.

Více informací

360 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvarubínově červená
Vůněovocná, především jahody a maliny, cítíme i tóny koření
Chuťvíno s plným tělem, jednoduché ale elegantní, čerstvá chuť, na patře cítíme jemné třísloviny
Obsah cukruSuché
OdrůdaFreisa
Ročník2018
Alkohol15.0%
Archivace5 - 8 roků
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

vinice se nachází ve svahu kopce ve výšce cca 400 metrů nad mořem, orientace je jižním a jihovýchodním směrem; složení půdy je převážně jílovito vápenaté; průměrné stáří vinné révy je asi 20 roků, réva je vedena metodou Guyot a hustota keřů je asi 5000 na hektar

Výroba

Ruční sběr hroznů probíhá v polovině září. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 14 dnů, z toho asi polovinu ve styku se slupkami. Zrání probíhá v nerezovém tanku po dobu 9 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi po dobu alespoň 3 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Freisa je jedna z autochtonních piemontských odrůd, s prvními zmínkami o ní se setkáme již v 17. století. Hlavní produkční podoblasti v současné době jsou Asti a Monferrato. Freisa dává lehká ovocitá vína, často s chutí po zahradním ovoci – jeden z výkladů jména odrůdy se odvolává na francouzský výraz ‚fraise‘ (jahoda). Vína Freisa bývají často jemně perlivá. Takové je i naše víno – lehké ovocité víno s jemnou perličkou, chutí připomíná jahody a maliny, ve vůni se přidává ještě vůně kvetoucích růží. Doporučujeme je k drůbeži, lehkým úpravám červeného masa, těstovinám a čerstvým sýrům.

Produkce

Asi 5,000 lahví ročně

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne