Kategorie

Slevy

Vinařství Castellari-Bergaglio

Castellari-Bergaglio je typické rodinné vinařství, obhospodařuje asi 12 hektarů vinic a produkuje okolo 70 000 lahví vína Gavi ročně. Od samého počátku se na vinicích rodiny Bergaglio nepěstovalo jiné víno než místní odrůda Cortese, používaná k výrobě vína Gavi.

Jedno z nejoslavovanějších bílých vín Itálie je Gavi, pocházející z kopců v jihovýchodní části Piemontu poblíže hranic s Ligurií. Jméno vína je odvozeno z názvu starobylého města, kterému dominuje mohutná středověká pevnost ze 17-tého století. Strohá středověká architektura s jednoduchými a pravoúhlými formami vytváří kontrast k okolní krajině, jemně zvlněné a pokryté vinicemi zvolna se svažujícími k říčce Lemmě. Uprostřed této harmonické krajiny nalezneme v osadě Rovereto, položené asi tři kilometry severozápadně od Gavi, rodinné vinařství Castellari-Bergaglio. Historie vinařství vede zpět do roku 1890, kdy první vinice osázel pradědeček dnešního majitele. Castellari Bergaglio je typické rodinné vinařství, kromě vinaře Marco Bergaglio na vinicích pracuje i jeho sestra Barbara a stále ještě i jejich rodiče Mario Bergaglio a Vanda Castellari. Rodina obhospodařuje asi 12 hektarů vinic a produkuje okolo 70 000 lahví vína Gavi ročně. Od samého počátku se na vinicích rodiny Bergaglio nepěstovalo jiné víno než místní odrůda Cortese, používaná k výrobě vína Gavi. Pro pěstování Cortese jsou zde optimální podmínky, převládají zde červené jílovité půdy s vysokým obsahem železa. Nadmořská výška se pohybuje okolo 300 metrů nad mořem.


Podle Marca Bergaglia, rodina se při pěstování vína drží tří základních principů: 1.       Odrůda. Cortese je aristokrat mezi italskými víny. „Vždy jsme byli důslednými zastánci přirozené identity vína bez kompromisů oproti jednoduchým řešením. jako je import takzvaných globálních odrůd do našeho prostředí. Naším cílem je vytvářet vína, která odrážejí terroir, ne stereotyp“.

 2.       Terroir - Gavi. „Historicky, a na rozdíl od většiny Piemontu, je zdejší půda vhodná pro pěstování bílých vín. Naším cílem je vidět jak roste kvalita a uznání vín z apelace Gavi. Záměrně jsme se rozhodli nerozšiřovat naši nabídku o produkci červených vín a tím ukázat naši loajalitu k identitě zdejšího terroiru.“

 3.       Rovnováha tradice a pokroku. „Uchováváme dědictví znalostí a zkušeností, které nám byly předány předchozími generacemi. Současně ale toto dědictví má být pro každou generaci spíše odrazovým můstkem než svěrací kazajkou. Máme trvalou tradici neustálého zkoumání. Každý detail hospodaření na vinici stejně jako procesy ve sklepě jsou neustále ověřovány a vylepšovány tak, abychom posunovali potenciál Gavi tak daleko, jak to jde.“ Jak můžeme soudit z výsledků a stále častějších ocenění, Gavi z produkce Castellari Bergaglio se dostaly vskutku daleko – a jistě budou nadále pokračovat…         

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek
 • 324 Kč  360 Kč  -10%

  Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Víno Rolona se představuje bohatou směsí vůní – cítíme zelené hrušky a jablka, citronové plody ale i čerstvé luční seno. Rolona je vhodným společníkem ke všem chodům, doporučujeme jej především k pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům.    

  324 Kč  360 Kč  -10%
  Sleva!
 • 446 Kč  495 Kč  -10%

  Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Hrozny k výrobě vína Rovereto pochází ze starých keřů s nízkou produkcí, ale poskytují vína ‚s charakterem‘. Doporučujeme toto víno pro špičkovou gastronomii nebo pro vychutnání vína ‚jen tak‘.  

  446 Kč  495 Kč  -10%
  Sleva!
 • 248 Kč  275 Kč  -10%

  Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Víno Salluvii je ‚základní‘ víno vinařství, prezentuje se jemnou kombinací vůní lučních květů a citrusových plodů. Doporučujeme k pokrmům z ryb a mořských plodů nebo také jako aperitiv.

  248 Kč  275 Kč  -10%
  Sleva!
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne