Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Salluvii 2015, Gavi DOCG

Salluvii 2021, Gavi DOCG

C101

Nový produkt

Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Víno Salluvii je ‚základní‘ víno vinařství, prezentuje se jemnou kombinací vůní lučních květů a citrusových plodů. Doporučujeme k pokrmům z ryb a mořských plodů nebo také jako aperitiv.

Více informací

248 Kč s DPH

-10%

 275 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 242 Kč Až do 198 Kč
12 234 Kč Až do 495 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvasvětlá nazlátlá
Vůněsvěží intenzivní s převahou citrusového ovoce a lučních květin, cítíme i závan minerality
BioAno, vhodné i pro vegany
Obsah cukruSuché
OdrůdaCortese
Ročník2021
Alkohol12.0%
Archivace2 - 4 roky
PříležitostGastronomie
Jídlok pokrmům z ryb a mořských plodů, zeleninovým salátům nebo čerstvým sýrům

Více informací

Vinice

různé vinice v okolí obcí Rovereto a Tassarolo; půda vinic je převážně červená díky vysokému obsahu železa (‚terrarossa‘), keře jsou pěstovány metodou Guyot

Výroba

Hrozny dozrávají v první polovině září; po ručním sběru jsou hrozny jemně lisovány na horizontálním lisu a následně probíhá fermentace v nerezových tancích pod řízenou teplotou. Následuje zrání opět v nerezových tancích po dobu 5-6 měsíců, lahvování a další 3 měsíce ležení na láhvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Vína Gavi, která pochází z malého regionu v okolí stejnojmenného města (11 vinařských obcí) v jihovýchodním Piemontu, jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Vinařství Castellari Bergaglio (Marco Castellari Bergaglio je bratranec naší další vinařky z Gavi Cinzia Bergaglio)patří již po několik generací mezi významné a oceňované producenty vín Gavi. Salluvii je 'základní víno' vinařství Castellari Bergaglio. Hrozny k výrobě tohoto vína pocházejí z různých vinic s rozličnými druhy půd. "Salluvii" je pojmenováno podle jména starobylého kmene, který obýval tento region v před-antické době.

Počínaje ročníkem 2017, jsou vína Castellari Bergaglio oficiálně certifikovaná jako organická produkce a vhodné i pro vegany.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne