Kategorie

Slevy

Vinařství Reinfeld Martin

Rodinné vinařství Weingut Martin Reinfeld najdeme v městečku Schutzen am Gebirge ve vinařském regionu Burgenland. Martin Reinfeld, pokračovatel dlouhé tradice rodiny vinařů, vede vinařství od roku 2005. Martin pěstuje víno na celkem 14 hektarech, vinařství není ‘bio’ certifikované, ale Martin se snaží při práci na vinici postupovat v souladu přírodními cykly a zachováním přírodního charakteru vína.

Rodinné vinařství Weingut Martin Reinfeld najdeme v městečku Schutzen am Gebirge ve vinařském regionu Burgenland. A to v jeho severní části – spadá do oblasti Leithaberg DAC. Městečko Schutzen na mapě nalezneme na západ od Neusidlerského jezera, zhruba v polovině jeho ‘výšky’ (severo-jižní směr na mapě) asi 5 km vzdušnou čarou od jeho západního břehu. Blízkost velké vodní plochy příznivě ovlivňuje mikroklima v oblasti a napomáhá příznivému zrání hroznů. Celkem vinařství pěstuje hrozny na 14 hektarech, z toho asi dvě třetiny připadají na bílé hrozny a jedna třetina na červené hrozny. Vinice Seeberg, Steineweingarden, Ungerberg, Satz a Reckenschink leží na jižních svazích hory Schutzen Stein. Půda je zde převážně písčitá, což umožňuje ideální zrání hroznů, s křídovým podložím, které přidává vínům minerální tóny. Vinice Baumäcker and Hortmais leží v rovině směrem k jezeru a půda je zde spíše jílovitá. Zde vznikají tělnatá červená vína a elegantní bílá vína


Martin Reinfeld vede vinařství od ranného mládí (ale to není v historii rodiny výjimka – jeho dědeček zdědil vinařství již v 15 letech!). Martinovou pomocnicí a ‘inspirací’ ve vinařství je jeho žena Katrin. Poté co Martin v roce 2005 vinařství převzal, zmodernizoval sklepní hospodářství a změnil strukturu odrůd a dnes vyrábí vína, která má sám nejraději. Přitom ale respektuje fakt, že víno je přírodní produkt a ve vinicích nepoužívá žádné herbicidy a pesticidy, i když nejde cestou oficiální bio produkce. Martin říká: “vždy jsme vystaveni na milost a nemilost vlivu počasí, které může být obrovským prvkem nejistoty. Ale důležité je zůstat v klidu, věnovat čas a lásku tomu co děláte, a to se nakonec objeví ve skleničce, kterou si vychutnáte”.


Martin Reinfeld pěstuje jak tradiční lokální odrůdy středoevropského region – v červených vínech Frankovka (Blaufrankisch), Svatovavřinecké (St. Laurent) a Zweigeltrebe (Zweigelt), v bílých vínech Muškát (Gelber Muskateller), Rulandské bílé (Weissburgunder), Ryzlink vlašský (Welschriesling) a Veltlínské zelené (Grüne Veltliner), tak i globální odrůdy (které jsou v posledních desetiletích v této části Rakouska populární, a musíme také říci že jsou úspěšné a vznikají z nich pěkná a zajímavá vína) – modré odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah a bílou odrůdu Sauvignon.


Z produkce vinařství jsem pro Vás vybral červená vína: ‘základní’ Blaufrankisch a Zweigelt, vína z jedné vinice St. Laurent Underberg a Syrah Seeberg a vrchol produkce vinařství Leithaberg DAC Rot (100% Frankovka), z bílých vín: ‘základní’ Gelber Muskateller, víno z jedné vinice Weissburgunder Reckenschink a vrchol produkce bílých vín Leithaberg DAC Weiss (100% Veltlínské zelené). Časem možná ještě přidáme další vína z produkce Martina Reinfelda. 

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 11 z 11 položek
Zobrazeno 1 – 11 z 11 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne