Kategorie

Slevy

Vinařství Reinfeld Martin

Rodinné vinařství Weingut Martin Reinfeld najdeme v městečku Schutzen am Gebirge ve vinařském regionu Burgenland. Martin Reinfeld, pokračovatel dlouhé tradice rodiny vinařů, vede vinařství od roku 2005. Martin pěstuje víno na celkem 14 hektarech, vinařství není ‘bio’ certifikované, ale Martin se snaží při práci na vinici postupovat v souladu přírodními cykly a zachováním přírodního charakteru vína.

Rodinné vinařství Weingut Martin Reinfeld najdeme v městečku Schutzen am Gebirge ve vinařském regionu Burgenland. A to v jeho severní části – spadá do oblasti Leithaberg DAC. Městečko Schutzen na mapě nalezneme na západ od Neusidlerského jezera, zhruba v polovině jeho ‘výšky’ (severo-jižní směr na mapě) asi 5 km vzdušnou čarou od jeho západního břehu. Blízkost velké vodní plochy příznivě ovlivňuje mikroklima v oblasti a napomáhá příznivému zrání hroznů. Celkem vinařství pěstuje hrozny na 14 hektarech, z toho asi dvě třetiny připadají na bílé hrozny a jedna třetina na červené hrozny. Vinice Seeberg, Steineweingarden, Ungerberg, Satz a Reckenschink leží na jižních svazích hory Schutzen Stein. Půda je zde převážně písčitá, což umožňuje ideální zrání hroznů, s křídovým podložím, které přidává vínům minerální tóny. Vinice Baumäcker and Hortmais leží v rovině směrem k jezeru a půda je zde spíše jílovitá. Zde vznikají tělnatá červená vína a elegantní bílá vína


Martin Reinfeld vede vinařství od ranného mládí (ale to není v historii rodiny výjimka – jeho dědeček zdědil vinařství již v 15 letech!). Martinovou pomocnicí a ‘inspirací’ ve vinařství je jeho žena Katrin. Poté co Martin v roce 2005 vinařství převzal, zmodernizoval sklepní hospodářství a změnil strukturu odrůd a dnes vyrábí vína, která má sám nejraději. Přitom ale respektuje fakt, že víno je přírodní produkt a ve vinicích nepoužívá žádné herbicidy a pesticidy, i když nejde cestou oficiální bio produkce. Martin říká: “vždy jsme vystaveni na milost a nemilost vlivu počasí, které může být obrovským prvkem nejistoty. Ale důležité je zůstat v klidu, věnovat čas a lásku tomu co děláte, a to se nakonec objeví ve skleničce, kterou si vychutnáte”.


Martin Reinfeld pěstuje jak tradiční lokální odrůdy středoevropského region – v červených vínech Frankovka (Blaufrankisch), Svatovavřinecké (St. Laurent) a Zweigeltrebe (Zweigelt), v bílých vínech Muškát (Gelber Muskateller), Rulandské bílé (Weissburgunder), Ryzlink vlašský (Welschriesling) a Veltlínské zelené (Grüne Veltliner), tak i globální odrůdy (které jsou v posledních desetiletích v této části Rakouska populární, a musíme také říci že jsou úspěšné a vznikají z nich pěkná a zajímavá vína) – modré odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah a bílou odrůdu Sauvignon.


Z produkce vinařství jsem pro Vás vybral červená vína: ‘základní’ Blaufrankisch a Zweigelt, vína z jedné vinice St. Laurent Underberg a Syrah Seeberg a vrchol produkce vinařství Leithaberg DAC Rot (100% Frankovka), z bílých vín: ‘základní’ Gelber Muskateller, víno z jedné vinice Weissburgunder Reckenschink a vrchol produkce bílých vín Leithaberg DAC Weiss (100% Veltlínské zelené). Časem možná ještě přidáme další vína z produkce Martina Reinfelda. 

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 13 z 13 položek
 • 245 Kč

  Naše Frankovka je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', výtečný společník k párování s jídlem - k pokrmům z červeného i bílého masa, těstovinám a houbovým pokrmům nebo středně vyzrálým sýrům.

  245 Kč
 • 425 Kč

  Víno Blaufrankisch Reserve z vinice Ungerberg se řadí k vrcholům produkce vinařství. Elegantní víno s plným tělem, doporučujeme vychutnat si je 'jen tak', případně k úpravám červeného masa, těstovinám s masem nebo k tepelně upravené zelenině. Poslední láhve.

  425 Kč
 • 425 Kč

  Víno Blaufrankisch Reserve z vinice Ungerberg se řadí k vrcholům produkce vinařství. Elegantní víno s plným tělem, doporučujeme vychutnat si je 'jen tak', případně k úpravám červeného masa, těstovinám s masem nebo k tepelně upravené zelenině.

  425 Kč
 • 575 Kč

  Víno Divine z vinice Satz zrálo v nových barrique soudcích, ale zachovalo si charakter odrůdy, se řadí k vrcholům produkce vinařství. Plné a harmonické víno s plným tělem, doporučujeme vychutnat si je 'jen tak', případně k úpravám červeného masa, těstovinám s masem nebo k tepelně upravené zelenině.

  575 Kč
 • 275 Kč

  Gelber Muskateller je příjemné víno vhodné jako společník k párování s jídlem - můžeme je párovat s jídlem od zeleninových salátů přes pokrmy z ryb a plodů moře, bílého masa až po výběr čerstvých a méně zralých sýrů nebo dezertům na závěr. Poslední láhve.

  275 Kč
 • 425 Kč

  Víno Leithaberg DAC Rot představuje vrchol produkce vinařství. Elegantní víno s plným tělem, doporučujeme vychutnat si je 'jen tak', případně k úpravám červeného masa, těstovinám s masem nebo k tepelně upravené zelenině.

  425 Kč
 • 355 Kč

  Leithaberg DAC Weiss z odrůdy Veltlínské zelené je komplexní plné víno a představuje vrchol produkce bílých vín. Doporučujeme samotné pro vychutnání vína 'jen tak'. Také vhodný společník k párování s jídlem - víno je vhodné k široké paletě pokrmů od předkrmů přes pokrmy z ryb, bílého masa, těstoviny až po lehčí úpravy červeného masa.

  355 Kč
 • 485 Kč

  Napůl Cabernet Sauvignon a napůl Merlot - rakouská varianta klasického cuvée z Bodeaux. Plný Cabernet Sauvignon a šťavnatě sladký Merlot. Odrůdy si navzájem kompenzují své slabé stránky a zdůrazňují své přednosti. Vyváženost, síla a elegance v tomto dvouodrůdovém cuvée.

  485 Kč
 • 365 Kč

  Syrah z vinice Seeberg je plné elegantní víno. Doporučujeme vychutnat si víno 'jen tak', případně k úpravám červeného masa, zvěřině nebo k výběru vyzrálých sýrů.

  365 Kč
 • 365 Kč

  Komplexní kupáž čtyř odrůd - domácí Frankovka se třemi globálními odrůdami Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah. Všechna čtyři vína zrála samostatně a byla zcelena na závěr. Výsledkem je pěkné víno, jednotlivé odrůdy si navzájem kompenzují své slabé stránky a zdůrazňují své přednosti.

  365 Kč
 • 275 Kč

  Rulandské bílé z vinice Reckenschink je víno s příjemnou mineralitou. Vhodný společník k párování s jídlem - od předkrmů přes pokrmy z ryb, bílého i červeného masa či těstoviny až po talíř sýrů na závěr. Víno je vyprodáno, čekáme na nový ročník.

  275 Kč
 • 255 Kč

  Ryzlink vlašský je středně plné víno, hrozny pochází ze dvou vinic s různým podložím, ze kterých získává jak příjemnou mineralitu tak i pěknou strukturu a aroma. Vhodný společník k párování s jídlem - od předkrmů přes pokrmy z ryb, bílého masa, těstoviny až po talíř středně vyzrálých sýrů na závěr. Víno je vyprodáno, čekáme na nový ročník.

  255 Kč
 • Víno Zweigelt je příjemný společník k párování s jídlem - k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů na závěr. Ale můžeme si víno vychutnat samotné 'jen tak'. Víno je vyprodáno, čekáme na nový ročník. Doporučujeme Vaší pozornosti vína Zweigelt od Sepp Moser.

  245 Kč
Zobrazeno 1 – 13 z 13 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne