Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Gelber Muskateller 2021

R221

Nový produkt

Gelber Muskateller je příjemné víno vhodné jako společník k párování s jídlem - můžeme je párovat s jídlem od zeleninových salátů přes pokrmy z ryb a plodů moře, bílého masa až po výběr čerstvých a méně zralých sýrů nebo dezertům na závěr.

Poslední láhve.

Více informací

275 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 256 Kč Až do 58 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvasvětle žlutá se zelenými odlesky
Vůněve vůni cítíme zralé ovoce - hrušky, broskve - společně s květinovými tóny - bez, divoký ibišek, muškátový oříšek
Chuťvíno je čerstvé a příjemné, na patře cítíme exotické ovoce v kombinaci s květinovými a kořenitými tóny, v závěru cítíme zřetelnou mineralitu
Obsah cukruSuché
OdrůdaMuškát žlutý
Ročník2021
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Regionální šampión a Velká zlatá medaile, "Prague Regional Champion" a "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovíno je vhodné k zeleninovým salátům, pokrmům z ryb a mořských plodů k výběru čerstvých a méně vyzrálých sýrů nebo dezertům na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic vinice Reckenschink na jižním svahu kopce Schutzen Stein katastru města Schutzen am Gebirge ve vinařské oblasti Leithaberg, vinice má směs pískových a štěrkových půd s křídovým podložím. Většina keřů pochází ze staré výsadby (téměř 40 roků) doplněné vybranými polohami s mladší výsadbou. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na počátku července, ruční sběr s výběrem hroznů proběhl v polovině září. Fermentace při řízené teplotě do 22C proběhla v nerezových tancích po dobu 10 dnů. Zrání na jemných kalech po dobu 6 měsíců proběhlo také v nerezovém tanku, následuje lahvování a krátké ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Muškát žlutý, oficiálně Muscat Blanc à Petits Grains, je nejstarší odrůdou z rodiny muškátů. Pěstuje se jak v Evropě tak i v zemích Nového světa. Zdaleka největší obliby se mu dostává v Itálii, zde pod názvem "Moscato Bianco" je rozšířen po napříč celou zemí, v Piemontu se z této odrůdy vyrábí sekt Asti a hlavně populární Moscato d'Asti - sladké perlivé víno s nízkým alkoholem. Další zemí s významnou výsadbou je Francie, kde Muscat Blanc patří mezi nejrozšířenější bílé odrůdy. Ale pro srovnání - plocha výsadby ve Francii je asi 10x menší než v Itálii, celkem výsadba v Itálii zaujímá asi tři čtvrtiny celosvětové výsadby! Tak je Moscato Bianco v Itálii populární. Třetí zemí v pořadí podle výsadby je Rakousko, následované zeměmi Nového světa - USA, Jižní Afrika, Austrálie...  

Odrůda Muškát žlutý dává příjemná vína s kombinací ovocných a květinových chutí a vůní a podle terroir také případně kořenitostí a minerálností. která mají široké použití v gastronomii. Takové je i naše víno, u kterého ve vůni dominuje květinová strana, ale v chuti cítíme především exotické ovoce doplněné bylino-kořenitou a minerální složkou, především v závěru a dochuti. Víno můžeme párovat s jídlem od zeleninových salátů přes pokrmy z ryb a plodů moře, bílého masa až po výběr čerstvých a méně zralých sýrů nebo dezertům na závěr.

Produkce

Asi 5,000 láhví ročně.

Další ocenění

Vína předcházejících ročníků byla oceněna v soutěži Prague Wine Trophy:

PWT 2021: Zlatá medaile pro víno ročníku 2020

Vínařství Martin Reinfeld bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne