Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Steingarten 2017

R208

Nový produkt

Napůl Cabernet Sauvignon a napůl Merlot - rakouská varianta klasického cuvée z Bodeaux. Plný Cabernet Sauvignon a šťavnatě sladký Merlot. Odrůdy si navzájem kompenzují své slabé stránky a zdůrazňují své přednosti. Vyváženost, síla a elegance v tomto dvouodrůdovém cuvée.

Více informací

485 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 451 Kč Až do 204 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě rubínová
Vůněvýrazné aroma zralého černého rybízu, máty a směsí kořenitých tónů
Chuťplné a harmonické víno, na patře cítíme vyzrálé tmavé ovoce - černý rybíz a lesní plody, příjemná kyselinka v harmonii s tříslovinami, cítíme kořenitost, víno má dlouhý závěr
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon a Merlot
Ročník2017
Alkohol14.5%
Archivace10 - 12 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovýtečné k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem nebo tepelně upravené zelenině

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybraných poloh vinice Stainweingarten na jižním svahu kopce Schutzen Stein v katastru města Schutzen am Gebirge ve vinařské oblasti Leithaberg, vinice má půdu založenou na směsi písčitých a břidlicových půd s křídovým podložím. Keře pochází z výsadby staré asi 15 - 30 roků. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na začátku července, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů proběhl v první polovině října. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích po dobu 14 dnů, třikrát denně s ponořením matolinového klobouku. Jablečno-mléčné kvašení a následné zrání po dobu 20 měsíců proběhlo v použitých středně velkých soudcích, následuje lahvování a další ležení na lahvi, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Produkce

Asi 2,500 láhví ročně.

Další ocenění

Vínařství Martin Reinfeld bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne