Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Syrah Seeberg 2019

R204

Nový produkt

Syrah z vinice Seeberg je plné elegantní víno. Doporučujeme vychutnat si víno 'jen tak', případně k úpravám červeného masa, zvěřině nebo k výběru vyzrálých sýrů.

Více informací

365 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 329 Kč Až do 219 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě fialová
Vůněsvěží a příjemné aroma zralého červeného ovoce doplněné květinovými a kořenitými tóny
Chuťelegantní plné víno, na patře cítíme vyzrálé tmavé ovoce, příjemnou kyselinku v harmonii s tříslovinami, víno má dlouhý závěr
Obsah cukruSuché
OdrůdaSyrah
Ročník2019
Alkohol13.5%
Archivace10 - 12 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovýtečné je k pokrmům z červeného masa i zvěřiny nebo výběru vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Seeberg položené na jižním svahu kopce v okolí města Schutzen am Gebirge ve vinařské oblasti Leithaberg, vinice má půdu založenou na směsi písčitých a břidlicových půd s křídovým podložím. Většina keřů pochází z výsadby staré asi 20 roků. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla v polovině července, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů proběhl na přelomu října a listopadu. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích po dobu 10 dnů, třikrát denně s ponořením matolinového klobouku. Jablečno-mléčné kvašení a následné zrání po dobu 36 měsíců proběhlo v použitých barrique soudcích, následuje lahvování a krátké ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Původem francouzská, dnes globální odrůda Syrah byla mezi rakouskými vinaři - především v oblasti Burgenlandu, kde má příznivé podmínky ke vzniku pěkných vín - populární v 90. letech a na přelomu tisíciletí, kdy byly vysázeny četné vinice. V posledním desetiletí nová výsadba poněkud opadla. Je to trochu škoda, protože se ukázalo, že tato odrůda, i v souvislosti s globálními změnami klimatu a posouváním tradičních hranic výsadby jednotlivých odrůd, má zde své místo. Obzvláště na písčitých a kamenitých půdách, kdy dochází přes den k ohřevu povrchové vrstvy půdy a následnému vyzařování tepla v průběhu večera a části noci, hrozny vyzrávají do výtečné kvality a dávají nám krásná vína :-)  

Takový je i náš Syrah z vinice Seeberg, plné elegantní víno, které si můžete vychutnat 'jen tak', případně k úpravám červeného masa, zvěřině nebo k výběru vyzrálých sýrů. 

Produkce

Asi 1,500 láhví ročně.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly následující ocenění:

Prague Wine Trophy 2021: Velká zlatá medaile a titul "Prague Wine Trophy" pro víno ročníku 2017

Falstaff: 91 bodů pro víno ročníku 2013

Vínařství Martin Reinfeld bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne