Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Blaufrankisch 2021

R202

Nový produkt

Naše Frankovka je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', výtečný společník k párování s jídlem - k pokrmům z červeného i bílého masa, těstovinám a houbovým pokrmům nebo středně vyzrálým sýrům.

Více informací

245 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 228 Kč Až do 103 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvarubínově červená s fialovými odlesky
Vůněve vůni cítíme zralé třešně a kořenité tóny
Chuťna patře cítíme zralé ovoce, jemné třísloviny v harmonii s příjemnou kyselinkou, výraznou kořenitost ve středně dlouhém závěru
Obsah cukruSuché
OdrůdaFrankovka
Ročník2021
Alkohol13.5%
Archivace3 – 5 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z různých vinic v okolí města Schutzen am Gebirge ve vinařské oblasti Leithaberg, část vinic má písčitou půdu s křídovým podložím, část vinic je založeno na směsi jílovitých a štěrkových půd. Vinice jsou položeny na jižním svahu tak i rovinaté, většina keřů pochází ze staré výsadby (téměř 40 roků) doplněné vybranými polohami s mladší výsadbou. 

Výroba

Ruční sběr hroznů proběhla koncem září. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích po dobu 10 dnů, třikrát denně s ponořením matolinového klobouku. Stejně tak i jablečno-mléčné kvašení. Zrání proběhlo po dobu 16 měsíců také v nerezových tancích, následuje lahvování a krátké ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Frankovka je jednou z typických odrůd našeho středoevropského regionu, v regionu Burgenland je nejoblíbenější modrou odrůdou. Frankovka dává vína s vyšší kyselinkou, kořenitostí a znatelnými tříslovinami. Totéž platí i pro naši Frankovku z produkce vinařství Martin Reinfeld, kde se přidávají ještě výrazná ovocitost a příjemná mineralita. Ročník 2019 nám přinesl čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', případně několikaletou archivaci. Frankovka je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného i bílého masa, těstovinám, houbovým pokrmům a středně vyzrálým sýrům.

Produkce

Asi 2,000 láhví ročně.

Další ocenění

Falstaff: 89 bodů

Vínařství Martin Reinfeld bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne