Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Vier 2020

R207

Nový produkt

Komplexní kupáž čtyř odrůd - domácí Frankovka se třemi globálními odrůdami Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah. Všechna čtyři vína zrála samostatně a byla zcelena na závěr. Výsledkem je pěkné víno, jednotlivé odrůdy si navzájem kompenzují své slabé stránky a zdůrazňují své přednosti.

Více informací

365 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 339 Kč Až do 153 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě rubínová
Vůněvýrazné aroma zralého černého rybízu, máty a směsí kořenitých tónů
Chuťplné a harmonické víno, na patře cítíme vyzrálé tmavé ovoce - černý rybíz a lesní plody, příjemná kyselinka v harmonii s tříslovinami, cítíme kořenitost, víno má dlouhý závěr
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon, Frankovka, Merlot a Syrah
Ročník2020
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází ze tří různých vinic na jižním svahu kopce Schutzen Stein v katastru města Schutzen am Gebirge ve vinařské oblasti Leithaberg: Frankovka z vinice Ungerberg, Cabernet Sauvignon a Merlot z vinice Steinweingarten a Syrah z vinice Seeberg. Vinice mají půdu založenou na směsi písčitých a břidlicových půd s křídovým podložím. Keře pochází z výsadby staré asi 15 - 30 roků. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na začátku července, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů proběhl postupně podle zralosti jednotlivých odrůd v průběhu října. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích po dobu 14 dnů, třikrát denně s ponořením matolinového klobouku. Jablečno-mléčné kvašení a následné zrání po dobu 12 měsíců proběhlo v použitých středně velkých soudcích, každá odrůda zvlášť. Následovalo scelení v nerezovém tanku po dobu několika měsíců, lahvování a další ležení na lahvi, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Produkce

Asi 2,500 láhví ročně.

Další ocenění

Vínařství Martin Reinfeld bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne