Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Weissburgunder Reckenschink 2021

R222

Nový produkt

Rulandské bílé z vinice Reckenschink je víno s příjemnou mineralitou. Vhodný společník k párování s jídlem - od předkrmů přes pokrmy z ryb, bílého i červeného masa či těstoviny až po talíř sýrů na závěr.

Víno je vyprodáno, čekáme na nový ročník.

Více informací

275 Kč s DPH

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvažluto-zelená
Vůněve vůni cítíme zelené ovoce v kombinaci s květinovými tóny a příjemnou mineralitu
Chuťvíno je dobře strukturované a příjemné, na patře cítíme mineralitu a také jemnou kyselinku ve středně dlouhém závěru
Obsah cukruSuché
OdrůdaRulandské bílé
Ročník2021
Alkohol13.5%
Archivace3 – 5 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídlovíno je vhodné k široké paletě pokrmů od předkrmů, paštik přes pokrmy z ryb, bílého masa, těstoviny až po lehčí úpravy červeného masa, případně k výběru sýrů - doporučujeme sýry s ušlechtilou plísní

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Reckenschink na jižním svahu kopce Schutzen Stein katastru města Schutzen am Gebirge ve vinařské oblasti Leithaberg, vinice má směs pískových a štěrkových půd s křídovým podložím. Většina keřů pochází ze staré výsadby (téměř 40 roků) doplněné vybranými polohami s mladší výsadbou. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na počátku července, ruční sběr s výběrem hroznů proběhl v polovině září. Fermentace při řízené teplotě do 22C proběhla v nerezových tancích po dobu 10 dnů. Zrání na jemných kalech po dobu 6 měsíců s pravidelnou batonáží proběhlo také v nerezovém tanku, následuje lahvování a krátké ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Rulandské bílé, původem z Francie (původní název "Pinot Blanc") - pravděpodobně z oblasti Alsaska - se pěstuje především v Evropě a našla cestu i do našeho středoevropského regionu. Největšího výsadba je v Německu (zásluhou vinaře Johanna Segera Rulanda, po němž je tato odrůda /a další Rulandy/ v Česku pojmenována), následuje Itálie, Francie a poté Rakousko. Tyto čtyři země dohromady představují téměř 95% celosvětové výsadby této odrůdy. 

Odrůda Rulandské bílé dává minerální vína vhodná k širokému použití v gastronomii. Takové je i naše víno ze starší výsadby - víno s výraznou minerílitou a květinovou vůní, které můžeme párovat s jídlem od předkrmů přes pokrmy z ryb, bílého i červeného masa či těstoviny až po talíř sýrů na závěr.

Produkce

Asi 6,000 láhví ročně.

Další ocenění

Vína předcházejících ročníků byla oceněna v soutěži Prague Wine Trophy:

PWT 2021: Zlatá medaile pro víno ročníku 2020

Falstaff: 90 bodů pro víno ročníku 2019, 2017 a 2015

Vínařství Martin Reinfeld bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne