Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Blaufrankisch Reserve Ungerberg 2018

R206

Nový produkt

Víno Blaufrankisch Reserve z vinice Ungerberg se řadí k vrcholům produkce vinařství. Elegantní víno s plným tělem, doporučujeme vychutnat si je 'jen tak', případně k úpravám červeného masa, těstovinám s masem nebo k tepelně upravené zelenině.

Více informací

425 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 395 Kč Až do 178 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě rubínová
Vůněvýrazné aroma zralého černého rybízu, máty a směsí kořenitých tónů
Chuťelegantní plné víno, na patře cítíme vyzrálé tmavé ovoce - černý rybíz, ostružiny, příjemná kyselinka v harmonii s tříslovinami, kořenitost, víno má středně dlouhý závěr
Obsah cukruSuché
OdrůdaFrankovka
Ročník2018
Alkohol14.0%
Archivace10 - 12 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovýtečné k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem nebo tepelně upravené zelenině

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybraných poloh vinice Ungerberg na jižním svahu kopce Schutzen Stein v katastru města Schutzen am Gebirge ve vinařské oblasti Leithaberg, vinice má půdu založenou na směsi písčitých a břidlicových půd s křídovým podložím. Většina keřů pochází z výsadby staré asi 40 roků. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na začátku července, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů proběhl v první polovině října. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích po dobu 14 dnů, třikrát denně s ponořením matolinového klobouku. Jablečno-mléčné kvašení a následné zrání po dobu 24 měsíců proběhlo v použitých barrique soudcích, následuje lahvování a krátké ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Frankovka je jednou z typických odrůd našeho středoevropského regionu, v regionu Burgenland je nejoblíbenější modrou odrůdou. Frankovka dává vína s vyšší kyselinkou, kořenitostí a znatelnými tříslovinami. Totéž platí i pro naši Frankovku z produkce vinařství Martin Reinfeld, kde se přidávají ještě výrazná ovocitost a příjemná mineralita. Ročník 2019 nám přinesl čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', případně několikaletou archivaci. Základní Frankovka je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného i bílého masa, těstovinám, houbovým pokrmům a středně vyzrálým sýrům.

Doporučujeme si tuto Frankovku víno vychutnat 'jen tak', případně k úpravám červeného masa, těstovinám s masem nebo tepelně upravené zelenině.  

Produkce

Asi 2,500 láhví ročně.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly tato ocenění.

Ročník 2017

Prague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul Prague Premium Gold

Wine & Degustation č. 9/22, Grand test vín Frankovka: 3. místo s hodnocením 90,67 bodů

Vínařství Martin Reinfeld bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne