Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Leithaberg DAC Rot 2016

R205

Nový produkt

Víno Leithaberg DAC Rot představuje vrchol produkce vinařství. Elegantní víno s plným tělem, doporučujeme vychutnat si je 'jen tak', případně k úpravám červeného masa, těstovinám s masem nebo k tepelně upravené zelenině.

Více informací

425 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 395 Kč Až do 178 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě rubínová
Vůněvýrazné aroma zralého černého rybízu, máty a směsí kořenitých tónů
Chuťelegantní plné víno, na patře cítíme vyzrálé tmavé ovoce - černý rybíz, ostružiny, příjemná kyselinka v harmonii s tříslovinami, kořenitost, víno má středně dlouhý závěr
Obsah cukruSuché
OdrůdaFrankovka
Ročník2016
Alkohol14.0%
Archivace10 - 12 roků
OceněníWine & Degustation č. 9/22, Grand test vín Frankovka: 4. místo s hodnocením 90,17 bodů
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovýtečné k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem nebo tepelně upravené zelenině

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybraných poloh vinice Ungerberg na jižním svahu kopce Schutzen Stein v katastru města Schutzen am Gebirge ve vinařské oblasti Leithaberg, vinice má půdu založenou na směsi písčitých a břidlicových půd s křídovým podložím. Většina keřů pochází z výsadby staré asi 40 roků. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na začátku července, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů proběhl v první polovině října. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích po dobu 14 dnů, třikrát denně s ponořením matolinového klobouku. Jablečno-mléčné kvašení a následné zrání po dobu 24 měsíců proběhlo v použitých barrique soudcích, následuje lahvování a krátké ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Vinařský region Leithaberg DAC se nachází v severní části regionu Burgenland a je jedním ze 13 rakouských DAC regionů. Hlavní odrůdou pro červená vína Leithaberg DOC je Frankovka, která musí být ve víně alespoň z 85%. Další povolené odrůdy jsou Rulandské modré, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. Naše víno Leithaberg DAC je 100% Frankovka, víno šťavnaté s kořenitými tóny a příjemnými tříslovinami, které má potenciál i na dlouhodobé ležení v archivu. 

Doporučujeme si víno vychutnat 'jen tak', případně k úpravám červeného masa, těstovinám s masem nebo tepelně upravené zelenině.  

Produkce

Asi 2,000 láhví ročně.

Další ocenění

Wine & Degustation č. 9/22, Grand test vín Frankovka: 4. místo s hodnocením 90,17 bodů

Falstaff: 92 bodů pro víno ročníku 2015, 91 bodů pro víno ročníku 2013  

Vínařství Martin Reinfeld bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne